• دوشنبه 20 مارس 2023 - 11:09
  دکتر «نصرت الله حیدری» استادیار علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در یادداشت ارسالی خود به ایسنا، چند سوال را درباره ملی شدن صنعت نفت مطرح کرده و معتقد است: راهبرد "اقتصاد مقاومتی" بستر مناسبی برای ملی شدن درآمدهای نفتی و خروج از اقتصاد دولتی ورانتی نفت است.
 • چهارشنبه 15 ژوئن 2022 - 9:28
  کلیپ وایرال شده حرکات ورزشی استاندار ایلام و برخی مدیران در یک جلسه اداری با پوشش رسمی در بستر رسانه های اجتماعی، بار دیگر ایلام را به صدر اخبار داخلی و خارجی آورد که واکنش ها، نظرات و دیدگاه کاربران فضای مجازی در این خصوص هم جالب توجه بود.
 • جمعه 27 می 2022 - 12:27
  مدیریت آرد ونان ایلام در حالت احتضار!
  اجرای طرح اصلاحات اقتصادی و هدفمند سازی یارانه ها، به عنوان خواست عمومی و مطالبه جدی مردم نیازمند بسترسازی و فراهم بودند همه الزامات است. اما در همین ابتدای مسیر شاهد وقوع اتفاقاتی هستیم که بعضا باعث رنجش و اذیت مردم می شود و بایستی اقدامات اساسی صورت گیرد.
 • شنبه 21 می 2022 - 19:08
  چهارشنبه خونین ایلام اتفاق متاثر کننده و ناگواری بود که هیچگاه خاطره شوم آن از ذهن مردم فراموش نخواهد شد. رویدادی که عوامل متعددی در خلق آن اثرگذار بوده و واکاوی ابعاد آن نیازمند ساعت ها کار کارشناسی و تحلیل های علمی است
 • پنج‌شنبه 19 می 2022 - 15:25
  آخرین چهارشنبه اردیبهشت ماه 1401 خبری تلخ مردم ایلام را شوکه کرد که بلافاصه در صدر اخبار کشور و برخی از رسانه های خارجی نیز قرار گرفت.
 • یکشنبه 8 می 2022 - 13:35
  دخالت های نابجا و اظهارات غیرمرتبط برخی افراد، منجر به افزایش ریسک سرمایه‌گذاری صنعتی، ایجاد ترس و کاهش قدرت تصمیم‌گیری مدیران برای جانمایی صنایع بزرگ و متوسط در سطح استان ایلام شده است.
 • دوشنبه 11 آوریل 2022 - 22:41
  سازمان حفاظت محیط زیست «منطقه حفاظت‌شده» را چنین تعریف نموده ‌است: «اراضی به نسبت وسیع با ارزش حفاظتی زیاد که با هدف حفظ و احیای رویشگاه‌های گیاهی و زیستگاه‌های جانوری انتخاب می‌شوند».
 • جمعه 8 آوریل 2022 - 21:12
  سالهای کمی دور، " تنگ حمام" مکانی زیبا بود، جایی که چشمهایم پر‌ از تصویر لاله های سرخ و گلهای زرد می شد و در لطافت هوای بهاری با ترنم پرندگان دراز می کشیدم روی فرش سبز زمین. هنوز می توانم نوازش باد بر صورت کودکی که پشت وانت ایستاده و شب ش را به امید تفریح فردا خواب ش نبرده بود احساس کنم، آنجا مقصدی پر از گلهای لاله ای بود که سالهاست رفته اند، هم از خاک و هم از یاد.
 • دوشنبه 4 آوریل 2022 - 8:26
  «بحران آب یک شوخی نیست، منابع آبی در حال کم شدن است و باید نسبت به صرفه جویی آن اقدام جدی کنیم»، این جملات بخشی از یادداشت فرشته سنجیده فعال رسانه ای است.
 • سه‌شنبه 29 مارس 2022 - 13:33
  در راستای تحقق شعار سال؛
  مروري بر نامگذاري و انتخاب شعار سال‌ها توسط مقام معظم رهبري، نشان دهنده شناخت علمی و تجربی ايشان از اهمیت " تولید"، بستر سازي براي شتاب‌دهي کشور به سمت اقتصاد درونزا و کاهش اتکا به نفت بوده است.
 • شنبه 5 مارس 2022 - 8:57
  این روزها شاهد اکران عمومی فیلم مستطیل قرمز به کارگردانی«حسن و حسین صیدخانی» هستیم. فیلمی که پلان به پلانش با عشق ساخته شده و معتقدم چنین فیلمی تأثیرش از فیلم هایی که هزینه های میلیاردی سرمایه بیت المال را حیف و میل کرده و صرفاً فیلمی جنگی می سازند، به مراتب بیشتر خواهد بود.
 • دوشنبه 28 فوریه 2022 - 13:39
  پتروشیمی ایلام طی یک‌سال گذشته و به‌ویژه ماه‌های اخیر به مرحله‌ای از تثبیت رسیده، که نوید بخش فردایی لبریز از آفرینش و امید است.
 • چهارشنبه 16 فوریه 2022 - 21:21
  هم اکنون وقت آن است که این مهم و با توجه به آنچه که در بالا بیان شد در استان خودمان ایلام نیز مورد توجه همگان قرار گیرد
 • دوشنبه 10 ژانویه 2022 - 8:18
  این متن بی‌نیاز از ویرایش را تقدیم می‌کنم به همهٔ آنان که وطن و فرزندانش را عاشقانه دوست می دارند و در اعتلای آن فداکارانه می‌کوشند
 • پنج‌شنبه 30 دسامبر 2021 - 13:04
  امروزه اینترنت به کالای اساسی مردم تبدیل شده است. گسترش روزافزون کسب و کارها بر بستر شبکه اینترنت، برگزاری کلاس های درس مدارس و دانشگاه در فضای مجازی، دریافت اخبار و اطلاعات سریع از طریق رسانه های برخط، انجام فعالیت های سرگرمی و تفریحی و هزاران خدمت دیگر باعث شده که انجام امور زندگی بدون اینترنت سخت و حتی غیر ممکن شود و برای همین منظور شرکت های متعدد از جمله مخابرات در حال سرویس دهی به مشتریان خود هستند.