• سه‌شنبه 21 نوامبر 2023 - 8:51
  «جانمایی پارک پتروشیمی طی روزهای اخیر در استان ایلام آغاز دوران طلایی این استان برای حرکت در مسیر توسعه است» این جمله بخشی از یادداشت علیرضا معراجی فعال رسانه ای برای بازار است.
 • یکشنبه 8 اکتبر 2023 - 11:03
  این امیر بصیر و مجاهد خبیر از نادر خلبانان نام آور و از شخصیت‌های شاخص ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که همزاد عشق و همراه آفتاب، آذرخش گونه و به سان نور با مخملی از نرگس و نسرین و زینتی از زاگرس زیبا، چون عقاب، زینت افزای جبهه های غرب و جنوب کشور بود.
 • شنبه 7 اکتبر 2023 - 7:31
  ایجاد کتابخانه سیار از اقدامات خوب نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در استان‌های مختلف از جمله استان ایلام و در واقع احیای یک سنت حسنه است که ممارست در این امر با رویکرد جدید جلوه‌ای دیگر به آن بخشیده است.
 • دوشنبه 14 آگوست 2023 - 8:17
  «پروژه راه آهن بعد از گذشت ۱۶ سال و ۲ بار کلنگ زنی هنوز وارد فاز اجرایی در استان ایلام نشده است»این جمله بخشی از یادداشت خداداد ابراهیمی فعال رسانه ای برای بازار است.
 • یکشنبه 13 آگوست 2023 - 7:57
  استان ایلام از معدود استان‌­هایی است که از ضعف مفرط زیرساخت‌های فرهنگی و هنری رنج می‌برد. مصداق بارز این کمبود، در عدم وجود حتی یک صندلی استاندارد و مخصوص سینما، یک خانه تئاتر، یک استودیو یا سالن مخصوص موسیقی، سالن کنسرت، فرهنگسرای جامع و موارد بی‌شمار دیگر است.
 • شنبه 22 جولای 2023 - 7:44
  مدتهاست منتظریم ، یعنی خیلی‌ها و شاید هم همه منتظرند تا خبری امیدوار کننده بشنوند و خود را راضی کنند که امیدوار بمانند، که فکر کنند فردا روشن است، که تلاش کنند امید بدهند، که حتی با کمترین روزنه به فردای بهتر بر طبل شادانه بکوبند، که ...
 • چهارشنبه 19 جولای 2023 - 8:36
  «کلزا یکی از مهمترین محصولات کشاورزی ایلام به شمار می رود، متاسفانه در تولید این محصول به ایجاد صنایع تبدیلی توجه نشده است»
 • دوشنبه 20 مارس 2023 - 11:09
  دکتر «نصرت الله حیدری» استادیار علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در یادداشت ارسالی خود به ایسنا، چند سوال را درباره ملی شدن صنعت نفت مطرح کرده و معتقد است: راهبرد "اقتصاد مقاومتی" بستر مناسبی برای ملی شدن درآمدهای نفتی و خروج از اقتصاد دولتی ورانتی نفت است.
 • چهارشنبه 15 ژوئن 2022 - 9:28
  کلیپ وایرال شده حرکات ورزشی استاندار ایلام و برخی مدیران در یک جلسه اداری با پوشش رسمی در بستر رسانه های اجتماعی، بار دیگر ایلام را به صدر اخبار داخلی و خارجی آورد که واکنش ها، نظرات و دیدگاه کاربران فضای مجازی در این خصوص هم جالب توجه بود.
 • جمعه 27 می 2022 - 12:27
  مدیریت آرد ونان ایلام در حالت احتضار!
  اجرای طرح اصلاحات اقتصادی و هدفمند سازی یارانه ها، به عنوان خواست عمومی و مطالبه جدی مردم نیازمند بسترسازی و فراهم بودند همه الزامات است. اما در همین ابتدای مسیر شاهد وقوع اتفاقاتی هستیم که بعضا باعث رنجش و اذیت مردم می شود و بایستی اقدامات اساسی صورت گیرد.
 • شنبه 21 می 2022 - 19:08
  چهارشنبه خونین ایلام اتفاق متاثر کننده و ناگواری بود که هیچگاه خاطره شوم آن از ذهن مردم فراموش نخواهد شد. رویدادی که عوامل متعددی در خلق آن اثرگذار بوده و واکاوی ابعاد آن نیازمند ساعت ها کار کارشناسی و تحلیل های علمی است
 • پنج‌شنبه 19 می 2022 - 15:25
  آخرین چهارشنبه اردیبهشت ماه 1401 خبری تلخ مردم ایلام را شوکه کرد که بلافاصه در صدر اخبار کشور و برخی از رسانه های خارجی نیز قرار گرفت.
 • یکشنبه 8 می 2022 - 13:35
  دخالت های نابجا و اظهارات غیرمرتبط برخی افراد، منجر به افزایش ریسک سرمایه‌گذاری صنعتی، ایجاد ترس و کاهش قدرت تصمیم‌گیری مدیران برای جانمایی صنایع بزرگ و متوسط در سطح استان ایلام شده است.
 • دوشنبه 11 آوریل 2022 - 22:41
  سازمان حفاظت محیط زیست «منطقه حفاظت‌شده» را چنین تعریف نموده ‌است: «اراضی به نسبت وسیع با ارزش حفاظتی زیاد که با هدف حفظ و احیای رویشگاه‌های گیاهی و زیستگاه‌های جانوری انتخاب می‌شوند».
 • جمعه 8 آوریل 2022 - 21:12
  سالهای کمی دور، " تنگ حمام" مکانی زیبا بود، جایی که چشمهایم پر‌ از تصویر لاله های سرخ و گلهای زرد می شد و در لطافت هوای بهاری با ترنم پرندگان دراز می کشیدم روی فرش سبز زمین. هنوز می توانم نوازش باد بر صورت کودکی که پشت وانت ایستاده و شب ش را به امید تفریح فردا خواب ش نبرده بود احساس کنم، آنجا مقصدی پر از گلهای لاله ای بود که سالهاست رفته اند، هم از خاک و هم از یاد.