کدخبر : 9509
دوشنبه 23 سپتامبر 2019 - 13:47
فاقددیدگاه

ضرورت کنترل و مدیریت جمعیت زائران اربعین حسینی(ع) در آن سوی مرز

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام با بیان اینکه فرصت زیادی تا آغاز کنگره عظیم اربعین حسینی باقی نمانده است،گفت: کنترل و مدیریت جمعیت زائران اربعین حسینی(ع)بایستی پشت مرزهای استان صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «الله‌نور کریمی‌تبار» در نشست با سرداران و فرماندهان نیروهای نظامی استان،  اظهار کرد: ما تجربه سال گذشته که مثبت و اثرگذار بود را داریم که باید از این تجربیات نهایت استفاده را جهت سهولت تردد زائران استفاده کنیم.

وی گفت: در دیدار سال گذشته با فرمانده ناجا مطلبی را مطرح کردیم تا مدیریت انتظامی این کنگره عظیم در استان ایلام به انتظامی استان واگذار شود تا بتوانیم با یک وحدت رویه از بروز بی نظمی ها جلوگیری کنیم.

 نماینده ولی فقیه در استان  ایلام از فرماندهی نیروی انتظامی خواست برای جلوگیری از هرگونه مشکلی در مورد افزایش جمعیت زائران با مسئولان استان های همجوار هماهنگی های لازم در مورد ظرفیت مشخص پذیرش زائران به استان ایلام صورت بگیرد و توسط استان های همسایه ایستگاه های صلواتی برای زائران در ورودی های منتهی به استان ایلام دایر شود.

 وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم استان هایی که همجوار استان ایلام هستند برای مدیریت و ورود جمعیت به استان ایلام حتماً هماهنگی‌های لازم را با پایانه مرزی مهران داشته باشند تا بتوانیم ورود زائران را مدیریت کنیم.

 کریمی‌تبار در بخش دیگری از سخنان خود به دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: استخراج گنج از گنجینه دفاع مقدس وظیفه ای است که امروز بر دوش ما و شماست تا بتوانیم نسل جوان و جنگ ندیده را با افتخارات هشت سال جنگ تحمیلی آشنا کنیم .

وی تصریح کرد: شکل گیری جبهه های مقاومت و مبارزه با گروهک های تروریستی یکی از دستاوردهای دفاع مقدس ملت بزرگ ایران برای کشورهای منطقه است.

 وی ادامه داد: روزگاری دشمنان سودای حکومت رژیم غاصب اسرائیل بر منطقه خاورمیانه را داشتند اما به برکت انقلاب اسلامی و ترویج روحیه ایثار و شهادت و مبارزه با استکبار جهانی، جبهه های مقاومت در منطقه تعیین کننده نقشه خاورمیانه هستند.

وی افزود:  برگزاری گسترده و ایمن راهپیمایی بزرگ اربعین که در واقع زمینه ساز ظهور حضرت حجت (عج) است نیز دنیا را متوجه اقتدار و مدیریت عالی جمهوری اسلامی ، عظمت همبستگی و اتحاد جامعه شیعیان، مسلمانان و حتی غیرمسلمانان کرده که باز هم این اجتماع بزرگ مردمی از برکات دفاع مقدس است.

امام جمعه ایلام به موضوع جنگ تحمیلی اشاره کرد و یادآور شد: این جنگ در واقع برای رزمندگان ایرانی معامله با خدا و دفاع از اسلام و میهن بود که ایثارگران و رزمندگان بدون منت و چشمداشت به این وادی مقدس پای گذاشتند و استقامت و جانفشانی آنها مایه عزتمندی و اقتدار ایران کنونی در عرصه‌های داخلی و خارجی شد.

کریمی‌تبار گفت: هرچند در ظاهر جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تمام شده اما با توجه به تحرکات دشمن اکنون ما در برهه ای از زمان قرار داریم که مبارزه با بیکاری، فساد، تورم، خلع ید دشمنان داخلی و خارجی، مبارزه با کسانی در صدد ضربه زدن و هتک حرمت انقلاب اسلامی هستند نیز جنگ محسوب می‌شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دفاع مقدس یک گنجینه تمام‌نشدنی و پنهان است، تاکید کرد: مدارس و دانشگاه ها بهترین اماکن برای تبیین دستاوردها و اهداف دفاع مقدس و آشنایی نسل‌های بعد از جنگ با موضوع دفاع مقدس است.

کریمی تبار تاکید کرد: نسل های کنونی باید بدانند که اقتدار و عظمت و نیز امنیت ایران اسلامی حاصل رشادت و فداکاری شهدا و ایثارگرانی است که با رفتن به جبهه های نبرد هیمنه پوشالی رژیم بعث و ائتلاف جامعه جهانی علیه ایران را در هم شکستند و سرنوشت جنگ را با وجود کمبود نفرات و تجهیزات اما با اتکا به نیروی ایمان و خودباوری به سود انقلاب اسلامی تغییر دادند و جهان را وادار به تسیلم کردند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.