کدخبر : 9438
شنبه 14 سپتامبر 2019 - 8:11
فاقددیدگاه

هوشمندسازی راه‌های منتهی به مرز مهران در دستور کار قرار دارد

فرمانده پلیس راه ایلام هوشمندسازی محورهای مواصلاتی منتهی به مرز مهران را از جمله اقدام های محوری پلیس راه برای سامان بخشیدن به تردد سهل و امن دستکم ۲ میلیون نفر زائر طی ۲ هفته قبل و بعد اربعین حسینی معرفی کرد.

سرهنگ رضا همتی زاده روز جمعه در گفت وگویی به بازدید روز قبل مسئولان راهداری  از پایانه مرزی مهران و راه های منتهی به مرز و نیز ازدحام روز افزون زائران اشاره و  افزود:  حضور گسترده زائران اربعین حسینی در محورهای مواصلاتی استان تاکیدی بر مهیا کردن هرچه سریعتر زیرساخت های ارتباطی و رفاهی است .

وی افزایش ظرفیت پارکینگ های شهر مهران ،رفع مشکلات آنتن دهی تلفن همراه در نقاط کور، سکوبندی و ساماندهی پارکینگ برکت ، تکمیل پل روگذر مسیر جاده ارغوان و عملیات عمرانی و جاده‌سازی را از مهم ترین برنامه‌های بازدید مسئولان راهداری از محورهای منتهی به مرز مهران عنوان کرد.

فرمانده پلیس راه ایلام ابراز امیدواری کرد:  با تلاش و همکاری همه دستگاه ها و برنامه‌ریزی مناسب تا قبل از شروع مراسم اربعین در سال جاری، نواقص احتمالی برطرف شده  و شاهد خدمات رسانی هرچه بهتر از هزاران اباعبدالله الحسین(ع) در سطح استان خواهیم بود.

وی تردد سهل و امن زائران را ماموریت و رسالت پلیس استان عنوان و  اضافه کرد: برای سهولت در تردد، نیروهای پلیس راه با استفاده از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری در جاده ها حضور دارند و با تخلفات حادثه‌ساز برابر قانون برخورد می‌کنند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور رئیس پلیس راه استان و مدیرکل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان روز پنج شنبه از زیرساخت های اربعین در مسیر مهران بازدید کردند.

ایلام و مرز مهران از مهمترین و اصلی ترین کریدورهای خروج و ورود زائران عتبات عالیات در طول چند سال اخیر بوده است که در ایام اربعین حضور میلیونی مردم در این منطقه نمود بیشتری دارد.

متناسب با حجم میلیونی تردد زائران در چند سال اخیر  توسعه و تقویت زیرساخت های ارتباطی و رفاهی استان ایلام  در دستور کار جدی مسئولان ارشد کشوری و استانی قرار گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.