کدخبر : 9323
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۷:۵۹
فاقددیدگاه
مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد

۲۰۰هزار هنرمند تجسمی کشور فعالیت حرفه ای دارند

مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 200 هزار هنرمند حوزه تجسمی کشور هم اینک بصورت حرفه ای فعالیت دارند.

به گزارش ایرنا، مهدی مظفری شامگاه یکشنبه در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران در محل دانشگاه ایلام افزود: در مجموع یک میلیون هنرمند در سراسر کشور در حوزه تجسمی به فعالیت اشتغال دارند که از این شمار ۲۰۰هزار نفری حرفه ای کار می کنند.

وی با بیان اینکه این هنرمندان در ۱۰رشته از جمله عکاسی، خوشنویسی، نگار گری، پوستر و غیره فعالیت دارند ادامه داد: یکی از افتخارهای حوزه هنرهای تجسمی انجمن خوشنویسان ایران است که تاکنون دو میلیون هنرمند خوشنویس را تربیت کرده است.

وی اظهار کرد: هنرهای تجسمی بزرگترین خانواده هنری کشور بوده که هنرمندان زیادی در رشته های مختلف آن در مناطق مختلف کشور فعالیت دارند.

وی توجه به استانها با شعار ایران فقط تهران نیست را یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید در این وزارتخانه برشمرد و گفت: در این زمینه سعی شده عمده رویدادهای هنری در استانها برگزار که برپایی این جشنواره در ایلام نمونه بارز تحقق این شعار است.

مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد انسجام بین انجمن ها و تشکل های هنری را از دیگر برنامه های این وزارتخانه در دولت تدبیر و امید برشمرد گفت: از مجموع ۱۰رشته هنرهای تجسمی تاکنون هفت انجمن هنری به ثبت رسیده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام نیز در این آیین با تقدیر از همکاری دستگاه ها، هنرمندان و مسئولان برای برگزاری این جشنواره در ایلام گفت: برگزاری این جشنواره در ایلام با شرکت ۱۲۷هنرمند جوان حوزه تجسمی و حضور اساتید طراز اول این حوزه افتخاری برای این استان محسوب می شود.

عمران خودآموز افزود: در مجموع ۲۰دستگاه مختلف فرهنگی این اداره کل را در برگزاری بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران همراهی کردند.

در پایان این آیین از برگزیدگان این جشنواره در بخش های مختلف تقدیر شد.

بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران از ۳۰ مرداد تا سوم شهریورماه به میزبانی استان ایلام برگزار شد.

عنوان جشنواره بیست و ششم هنرهای تجسمی کشور به میزبانی استان ایلام نرسیده به درخت، دو قدم مانده به گل نامگذاری شد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.