کدخبر : 9112
یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
فاقددیدگاه

دستکاری پلاک خودرو از چشم پلیس دور نمی ماند

رئیس پلیس راه استان ایلام از برخورد قاطع با کسانی که اقدام به دستکاری و مخدوش نمودن ارقام و پلاک وسیله نقلیه خود می‌کنند خبر دادو هشدار داد: دستکاری پلاک خودرو از چشم پلیس دور نمی ماند.

سرهنگ رضا همتی زاده در گفت وگو یی خبری افزود: دستکاری پلاک خودرو، تخلف نیست بلکه جرم است و با مجرم برابر قانون برخورد می‌شود.

وی افزود: عصر امروز واحد گشتی پلیس راه در مسیر بدره-ایلام به هنگام کنترل وسایل نقلیه یک دستگاه وانت را متوقف که مشخص گردید خودروی مذکور در ارقام پلاک وسیله نقلیه دستکاری کرده است.

همتی زاده ادامه داد ادامه داد: طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هر کس در ارقام و مشخصات پلاک وسایل نقلیه موتوری زمینی، آبی یا کشاورزی تغییر دهد و یا پلاک وسیله نقلیه موتوری دیگری را به‌آن الصاق نماید یا برای آن پلاک تقلبی بکار برد یا چنین وسایلی را با علم به تغییر و یا تعویض پلاک تقلبی مورد استفاده قرار دهد به حبس از شش ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس راه استان اظهار کرد: بر اساس قانون گفته شده دستکاری و تغییر در ارقام و مشخصات پلاک عنوان مجرمانه در نظر گرفته شده است، در واقع افرادی که اقدام به این عمل می‌نمایند علاوه بر فرار از قانون، جریمه اعمال غیر قانونی خود را به حساب دیگرشهروندان می‌گذارند.

همتی زاده خاطر نشان کرد: به همین منظور خلافی هر دو پلاک بایستی توسط فرد خاطی پرداخت شود.

وی گفت: بطور قطع به یقین عمده پلاک‌های مخدوش شده، توسط پلیس قابل شناسایی بوده و اندک افرادی که اقدام به این عمل مجرمانه می‌کنند از رصد چشمان پلیس دور نخواهند ماند.

سرهنگ همتی زاده یادآور شد: دستکاری و مخدوش کردن غیرقانونی پلاک خودرو در عین آنکه جرم تلقی می‌شود مشکلاتی را نیز برای دیگران ایجاد می‌کند و حقوق افراد دیگر را ضایع می‌کند، زیرا اقدام آنان موجب صدور قبض جریمه برای فرد دیگری می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.