کدخبر : 8618
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
فاقددیدگاه
مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام؛

رسانه ها می توانند عامل توسعه یافتگی یا عقب ماندگی هر منطقه باشند

رسانه‌های می‌توانند به عامل پیشرفت یا توسعه نیافتگی هر منطقه تبدیل شوند. در این فرایند اثرگذار فعالان رسانه‌ای استان ایلام بایستی نقشی مثبت و پیش برنده در جهت رشد همه جانبه استان ایفا کنند.

به گزارش جامک: محمد بازوند در نشست خبری با حضور فعالان رسانه ای اظهار داشت: استان ایلام با وجود بهره‎مندی از ظرفیت‌های مثبت و بالقوه؛ در برخی شاخص‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی وضعیت خوبی حاکم نیست.

وی اضافه کرد: بیکاری، خشونت، پرخاشگری، پایین بودن آستانه تحمل، عدم نقدپذیری، ضعف زیرساخت‌های توسعه ای و …. در کنار داشتن ظرفیت های خدادادی، وجود مرزبین الملی، شرایط مناسب آب و خاک، نیروی انسانی تحصیلکرده ارزان و… یک نوع تضاد غیر باور ایجاد کرده که رسانه های استان بایستی با تقویت مطالبه گری و همچنین جهت دهی درست و شفاف به خواسته های مردم، شرایط استان را به سمت بهبود مستمر و خلق موقعیت های امیدبخش هدایت کنند.

این مسئول تاکید کرد: دوری از مطالبه گری شخصی و جسارت و ریسک پذیری در مواجهه با مراکز قدرت،  تطمیع و تهدید و بیان مطالبه آحاد ملت از رسالت‌های رسانه‌ها است که بایستی به درستی انجام شود. وی از آسیب‌ های جدی، پایین بودن سطح تشخیص اخبار صحیح  دانست و بیان کرد: خبرنگاران می توانند در افزایش سطح سواد رسانه ای آحاد جامعه موثر باشند و در شرایط فعلی فعالیت دراین راستا یک ضرورت اساسی است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان ایلام در ادامه با اشاره به برنامه های تدارک دیده شده برای نوروز ۹۸ افزود: در حوزه سیما، هشت هزار و ۴۰۵ دقیقه برنامه پیش بینی شده است. وی اضافه کرد: در نظر است ویژه برنامه تحویل سال نو با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی در محل قلعه والی برگزار ‌شود.

وی بیان داشت: ۱۵ برنامه زنده شامل وهارانه، برنامه تولیدی راهیان نور، پخش بالغ بر ۳۰ فیلم سینمایی داخلی و خارجی، ۱۷ پویانمایی، سریال طنز، جزء برنامه های سیمای مرکز ایلام در ایام نوروز است.

بازوند یادآور شد: در آخرین نظرسنجی صورت گرفته میزان مخاطب صداوسیمای مرکز ایلام، در فصل زمستان ۷۹ درصد بوده است که این نظرسنجی از طریق پرسشنامه های استاندارد در سطح استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۲۴ درصد مردم، مخاطب برنامه‌های رادیویی استان هستند، تصریح کرد: این درصد از میانگین کشوری بالاتر بوده و نشان دهنده اقبال خوب مردم نسبت به برنامه های رادیویی است.

وی به درصد مخاطبین بخش های خبری سیمای استان اشاره و اظهار داشت: ساعت ۵ عصر، ۴۰ درصد، بخش خبری ساعت ۳۰/۱۹ بالغ بر ۴۴ درصد و بخش خبر شامگاهی سیمای استان در ساعت ۲۲ نیز ۵۷ درصد به خود اختصاص داده اند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام از استقبال خوب بینندگان شبکه استانی از سریال محلی «خیال ژیان» خبر داد و تصریح کرد: میزان رضایت‌مندی بینندگان این سریال نزدیک ۷۶ درصد است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام ابراز امیدواری کرد با هم اندیشی و حمایت اهالی موثر مخصوصا فعالان رسانه ای استان بتوان کارهای ارزشمندی در حوزه های مختلف برای جامعه هدف تولید و پخش نمود.

در پایان این نشست خبرنگاران بیشتر به ارائه پیشنهادهایی در راستای بهبود برنامه های تولیدی، نقد برخی محتوای سریال ها و سایر بخش ها پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.