کدخبر : 8609
پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
فاقددیدگاه

دهلران به عنوان طرح آزمایشی نسخه نویسی الکترونیک انتخاب شد

مدیر کل بیمه سلامت ایلام گفت: شهرستان دهلران پس از بررسی کارشناسی و میدانی ، به عنوان طرح آزمایشی (پایلوت) نسخه نویسی الکترونیک در استان ایلام انتخاب شد.

به گزارش جامک به نقل از ایرنا؛ نورالدین رحیمی روز چهارشنبه اظهار داشت: نسخه نویسی الکترونیک بصورت پایلوت در استان کرمان آغاز شد و پس از رفع اشکالات بصورت آزمایشی در یک شهرستان در کل استان های کشور اجرا می شود.
وی افزود: در این طرح بیمار با مراجعه به پزشک و ارائه کد ملی کلیه داروها و خدمات درمانی مورد نیاز را از طریق سیستم دریافت می کند.
وی یادآور شد: صرفه جویی در مصرف کاغذ، عدم نیاز به چاپ دفترچه و هزینه چاپ، تشکیل پرونده الکترونیکی برای بیماران، پرهیز از مصرف بی رویه دارو، انجام رسیدگی به صورت الکترونیکی و عدم نیاز به بایگانی اسناد مربوطه، شفافیت هزینه های سلامت بیمه شدگان از مزایای ارجای این طرح است.
رحیمی یادآور شد: پس از موفقیت این طرح و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن، این طرح در سال آینده در سایر شهرستان های ایلام اجرا می شود.
وی از دیگر طرح های قابل اجرا حوزه بیمه سلامت در استان ایلام را طرح تبادل الکترونیک اسناد بستری عنوان کرد و گفت: در این طرح بیمارستان های طرف قرارداد، پرونده بیماران را بصورت الکترونیکی برای ادارات کل بیمه سلامت ارسال و رسیدگی نیز به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.
رحیمی مزایای طرح تبادل الکترونیک اسناد بستری را، رسیدگی کنترل خودکار قواعد بیمه گری، تعرفه سالانه، محاسبات فرانشیز، ارائه انواع گزارشات تحلیلی و تسریع در پرداخت پرونده های بیمارستانی عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.