کدخبر : 8519
دوشنبه 25 فوریه 2019 - 14:43
یک دیدگاه
وزیر آموزش و پرورش در شهرستان چرداول

پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان مناسب تر از گذشته است

وزیر آموزش و پرورش گفت: پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان مناسب تر از گذشته شده است.

به گزارش جامک و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ایلام، سیدمحمد بطحایی  امروز در جلسه شورای دبیران هنرستان کشاورزی شهید رجایی شهرستان چرداول با ابراز خوشحالی از حضور در جمع دبیران شهرستان چرداول گفت: مسائل آموزش و پرورش پیچیده‌تر از آن چیزی است که ما فکر می‌کنیم و مشکلات به هم گره خورده است و گره کور شده است. باز کردن گره کور سخت است، این مشکلات مربوط با سال‌های زیاد است و ما همواره  مشکلات را با همان روش‌های قدیمی حل کنیم. ما روش‌های جدید و راهکارهای دیگر و جدید نیاز داریم.

وی گفت: شاید تفاوت ما با دیگر کشورها در این است که دارایی‌ها و دستاوردهای خود را زیاد نمی‌بینیم. خطاب من به لایه مدیریتی آموزش و پرورش است؛ از مدیر مدرسه و بالاتر تا وزارتخانه، متاسفانه به داشته‌ها توجه نداریم‌.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باور کنید که تا زمانی که نتوانیم از داشته‌هایمان استفاده کنیم، این مشکلات در آموزش و پرورش و در کشور باقی می‌ماند.

بطحایی افزود: من در همه سطوح آموزش و پرورش کار کرده‌ام و امروز افتخار دارم وزیر آموزش و پرورش هستم. با این تجربه می‌گویم که باید از داشته‌هایمان استفاده کنیم چون ما داشته‌های بسیار زیادی داریم. این مسائل مربوط به امروز و دیروز نیست، ما حتی این مشکلات را قبل از انقلاب هم داشته‌ایم و باید با یک نگاه جدید مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: امسال پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان نسبت به دو سال پیش علی‌رغم اینکه وضعیت اقتصادی کشور مناسب نبود، نسبتا خوب بود اما همچنان معوقات زیادی وجود دارد.

وزیر آموزش و پرورش به برخی از مسائل معلمان اشاره کرد و گفت: برخی از مسائل مانند حق مناطق جنگی و اعمال مدرک تحصیلی بالاتر و … از اختیار آموزش و پرورش و دولت خارج است؛ البته ما هم دل‌مان می‌خواهد و تلاش می‌کنیم.

در ابتدای این جلسه هر کدام از دبیران با بیان مشکلات و مسائل مربوط به دانش‌آموزان، کلاس‌های درسی، هنرآموزان، کتاب‌های درسی، فضاهای آموزشی و کارگاه‌ها؛ مطالبات خود را با وزیر آموزش و پرورش در میان گذاشتند.

وزیر آموزش و پرورش پیش از حضور در جلسه شورای دبیران، از هنرستان فنی باقرالعلوم شهر سرابله بازدید و با دانش‌آموزان، مدیر و معلمان گفت‌وگو کرد. او که یک نهال بلوط از دانش‌آموزان هدیه گرفته بود در گلخانه هنرستان یک نهال نارنج هم کاشت.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. همش دروغه از شهریور گفتن مطالبات را میدیم تا الان که اسفند است

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.