کدخبر : 8389
پنج شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰:۳۹
فاقددیدگاه

۱۹ خودرو بدون مجوز حمل پسماند در ایلام متوقف شدند

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: 19 دستگاه خودرو که بدون مجوز اقدام به حمل و جابجایی پسماندها در محورهای مواصلاتی ایلام کرده بودند متوقف و به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ رضا همتی‌زاده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هرگونه حمل و نقل پسماندها در سطح و بین شهرها باید توسط خودروهای دارای مجوز رسمی از شهرداری صورت گیرد در غیر این‌صورت ممنوع و از تردد آنها جلوگیری می شود.
وی افزود: برابر ماده ۲۰ قانون پسماندها انجام این عمل دارای منع قانونی بوده و خودروی متخلفان با جریمه نقدی و از یک تا ۱۰ هفته توقیف خواهد شد.
همتی زاده با بیان اینکه ماموران پلیس راه از هرگونه تردد خودروهای حامل نخاله ها و سایر پسماندها در سطح محور بدون مجوز ممانعت می کند، گفت: تخلیه زباله و نخاله‌های ساختمانی علاوه بر تهدیداتی که برای تردد ایمن وسایل نقلیه ایجاد می‌کند، باعث مشکلات زیست محیط شده و چهره ای نازیبا به شهر می دهد.
وی افزود: با توجه به اهمیت مدیریت پسماندها و مخاطراتی که در حوزه زیست محیطی انسانی و طبیعی و نیز سودآوری اقتصادی دارد باید در فرایند اجرای طرح های مدیریت پسماند جلوتر از برنامه ریزی ها حرکت کرد.
سرهنگ همتی زاده با بیان اینکه رها کردن پسماندها زیانبار و عامل و منبع شکل گیری انواع امراض و بیماری ها است، تاکید کرد: نکته مهم فرهنگ سازی در بین مردم برای تغییر در الگوی مصرف شهروندان و کاهش زباله و پسماند و تفکیک آنها است.
روزانه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن زباله و پسماند در ایلام تولید می شود.
میزان تولید نخاله های ساختمانی استان ایلام نیز ۱۲۰ هزار تن در سال است.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.