کدخبر : 8223
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
فاقددیدگاه
دکتر محمد علی‌اکبری:

دانشگاه ایلام را به سمت مدیریت شیشه ای سوق داده ایم

رئیس دانشگاه ایلام گفت: تقویت فضای پرسشگری و تعهد برای پاسخگویی، مدیریت را به سمت اتاق شیشه ای هدایت می کند. کاری که دانشگاه ایلام به جد به دنبال آن است. وی گفت: از پرسش های خبرنگاران و دانشجویان استقبال و خود را به موظف به پاسخگویی می دانیم.

“محمد علی‌اکبری” در نشست خبری به مناسبت برنامه های هفته پژوهش بیان داشت: فضای دانشجویی دانشگاه باید به نحوی باشد که  دانشجویانِ پرسشگر و منتقد را پرورش دهد. وی اضافه کرد: در مراسم روز دانشجو ابتدا تریبون در اختیار منتقدان دولت قرار گرفت و این بیانگر اعتقاد مسئولین دانشگاه به نقد و منتقدان است.

رئیس دانشگاه ایلام اضافه کرد: اگر دوستدار و دلبسته نظام و دلسوز مردم هستیم باید از انتقادات دلسوزانه و راهگشا استقبال کنیم. دکتر علی اکبر خاطر نشان کرد: با اینکه حامی دولت تدبیر و امید هستم اما نگاهم به بسیاری از امور دولت، انتقادی است. زیرا معتقدیم انتقادات موجب پیشرفت و اصلاح مسیرهای نادرست می شود.

رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به برنامه های هفته پژوهش بیان کرد: در این دانشگاه هر ساله برنامه های هفته پژوهش بصورت منسجم برگزار می شود و امسال نیز در این هفته برنامه های متنوعی از جمله برگزاری نمایشگاه در دستور کار قرار گرفت.

دکتر علی اکبری با اشاره به آغاز به کار نمایشگاه هفته پژوهش خاطر نشان کرد: ویژگی های منحصر بفرد نمایشگاه امسال حضور ۲۶ دستگاه اجرایی غیر دانشگاهی و ۴۲ شرکت شامل ۲۰ واحد فناور و ۱۵ واحد صنعتی دارایR&D  است. وی حضور شرکت های صنعتی دارای واحد تحقیق و توسعه و استقبال آنها از نمایشگاه هفته پژوهش را بسیار امیدبخش دانست و بیان کرد: دوران تولید بر اساس روش های سنتی گذشته است و صنعتگران بایستی به سمت تولید محصول بر مبنای مطالعات و تحقیق و توسعه گام بردارند. وی اضافه کرد: تمایل صنعتگران به راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه علاوه بر کاستن فاصله بین صنعت و دانشگاه، سطح ریسک سرمایه گذاری در این حوزه را به طرز معقولی کاهش می دهد.

رئیس دانشگاه ایلام در ادامه این نشست خبری به سایر خدمات و برنامه های دانشگاه پرداخت و بیان کرد: در بخش  سخت افزار مورد نیاز و توسعه واحدهای فناور اقدامات مهمی صورت گرفته است. وی گفت: آزمایشگاه بخش کشاورزی با ۴۰ سال مورد بهره برداری، نیازمند بازسازی بود که با تخصیص اعتبار این مشکل رفع شد. ۲ آزمایشگاه بزرگ نیز مورد بهره برداری قرار گرفته و برای نخستین بار آزمایشگاه دانشگاه ایلام بعنوان آزمایشگاه برتر و معتمد سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزیده شد.

رئیس دانشگاه ایلام ادامه داد: بخش زیادی از کارهایی که در این مرکز انجام می شود جزء وظایف دانشگاه نیست اما به جهت عمل به رسالت اجتماعی مقید به انجام آنها هستیم. وی گفت: به عنوان نمونه راه اندازی استارت آپ ها جزء وظایف بخش خصوصی است که در ایلام تاکنون در این حوزه کار نشده بود ولی دانشگاه برای برگزاری استارت آپ پیش قدم شد.

دکتر علی‌اکبری بیان کرد: برگزاری مسابقه “ایده شو” یکی دیگر از این اقدامات بود که ۴۷ ایده دانشجویی در آن به رقابت پرداختند و از این تعداد ۱۱ ایده در حوزه مهندسی کشاورزی، ۱۱ ایده در بخش مهندسی برق، ۶ ایده در حوزه معماری و سه ایده در حوزه مکانیک حضور داشتند.

رئیس دانشگاه ایلام خاطر نشان کرد: تا پیش از دولت تدبیر و امید هیچ شرکت دانش بنیانی در ایلام فعالیت نمی کرد اما امروز از ۴ شرکت دانش بنیان رونمایی شد و به این ترتیب تعداد آنان به ۱۰ شرکت رسید.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.