کدخبر : 7956
چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
فاقددیدگاه
در حاشیه توهین حجه الاسلام پناهیان و انگلیسی خواندن رفتار مسئولان استان ؛

برنامه مخاطب خاص، مهمان خاص و حرف های خاص

اینکه رفتار مسئولین استان شما را یاد سیاست های انگلیسی انداخته است بسیار بسیار باعث تاسف و تالم خاطر خادمان حسینی در استان گشته است ، مردم ایلام و مسئولان آن سالهاست خود را مفتخر به پایتخت بودن خدام حسینی می دانند و در این راه کم هم نگذاشته اند ، سیل هجوم زوار به این استان با وجود چند گذرگاه رسمی دیگر خود نشان از این ارادت و خدمت رسانی خوب دارد.

پایگاه خبری جامک: رضا رستمی

برنامه تلویزیونی مخاطب خاص که در ایام اربعین از شبکه سه پخش می شود دوشنبه شب مهمانی خاص داشت که اتفاقا حرفهای خاصی هم زد !!!! حجه الاسلام پناهیان از سخنرانان و خطبای تلویزیونی کشور هستند که در این برنامه با حمله شدید به برنامه ریزان استان ایلام در برگزاری مراسم پیاده روی اربعین نکاتی را مطرح نمودند که جای بحث و گفتگوی فراوان دارد .

ایشان می گویند : مسئولین استان در این زمینه تدابیر غلطی داشتند که امسال باعث شده موکب ها تقریبا یک سوم دفعه قبل احداث شود … بالاخره نمی دانم این تدابیر چی بود ؟ من یاد رفتارهای انگلیسی ها می افتم که بخواهند با پنبه سر ببرند بپیچونند و مردم را سر کار بگذارند .

چون جناب پناهیان این سخنان را در یک رسانه فراگیر و پر بیننده مطرح نموده اند طبیعتا این حق برای همه ما به عنوان ساکنان این استان محفوظ خواهد بود که در مقیاس رسانه ای محدودتری چند جمله ای با ایشان همکلام شویم .

جناب آقای پناهیان می فرمایید (( مسئولین استان تدابیر غلطی داشته اند بالاخره نمی دانم این تدابیر چی بود )) ای کاش جنابعالی که منبری هستید و معمولا برای سخنان خود همیشه به احادیث و روایات مختلف استناد می کنید تا شنونده را به سر ذوق آورده و به درستی کلام خود مجاب کنید این زحمت را به خود می دادید و از مسئولین استان می پرسیدید در رابطه با تدبیرشان ، که به گفته جنابعالی غلط بوده است ، چه مبنایی داشته اند که موکب ها یک سوم سال قبل هستند .

مهمتر از همه ، آیا همین موکب های کنونی که تعدادشان هم کم شده جوابگوی نیازهای زایرین محترم و مهمانان ارجمند استان بوده اند یا خیر ؟ چون به احتمال قوی جنابعالی مسیر را پیاده طی ننموده اید و مشاهده میدانی نداشته اید ای کاش به خود زحمت می دادید و از زایرین محترم سوال می فرمودید که آیا در طی این مسیر کمبودی از لحاظ امکانات و پذیرایی احساس نموده اند یا نه ؟ آیا تردد و اسکان آنان از قبل بهتر شده است یا نه ؟ آنگاه این گونه سخن می گفتید .

اما چون نپرسیده اید حقیر با اطلاعات محدود و رسانه ای خود به اطلاع مبارک جنابعالی می رسانم که امسال به جهت ارایه خدمات بهتر و ساماندهی مناسب امور که نشانه های آن کاملا قابل مشاهده هستند اعلام شد که ادارات و دستگاههای دولتی نمی توانند موکب دایر کنند و تنها وظایف محوله خود در ستاد اربعین را انجام دهند .

جناب آقای پناهیان بزرگوار ! این مصوبه چندین حسن دارد از شلوغی و سردرگمی و بی برنامگی سالهای قبل به شدت کاسته است و ارایه خدمت به زوار به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد ، از تعطیل شدن ادارات و معطل ماندن حدود یک ماهه کار ارباب رجوع جلوگیری شده است ، از مصرف حق و حقوق بدون اجازه کارمندان توسط مدیران دستگاههایی که موکب ایجاد می کردند پرهیز شده ضمن اینکه در همین مدت نیز هیچ گونه کمبود و کسری ای مشاهده نشده است علاوه بر همه اینها طبق اخبار دریافتی معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی به نمایندگی از دولت عمده کالاهای مصرفی مواکب موجود را نیز تامین کرده است .

سوال ؟ مگر خود جنابعالی بارها و بارها بر منبر اعلام نفرموده اید که امام حسین (ع ) در شب عاشورا به یاران خود فرمودند هر کسی حق الناس بر گردن دارد نماند و برود و حق مردم را بپردازد ؟ اگر در سالهای گذشته اداراتی موکب زده و هزینه هایی نموده اند آیا شما می دانید بدون سوال و اعلام رضایت کارمندان همان دستگاه صورت گرفته است ؟ شما به عنوان عالم دینی در این باره چه حکمی صادر می کنید ؟ آیا این حق الناس نیست ؟ آیا امام حسین که در شدت نیاز به یار و یاور در روز عاشورا مدیونان به حق الناس را رها کرده و از آنان بیعت بر می دارد برای همان روز بوده یا اینکه آموزه ای ماندگار برای امروز ما هم هست ؟

برادر عزیز جناب آقای پناهیان ! مگر در همین عصر حاضر مرحوم آیت ا… فاضل لنگرانی نفرمودند که واجبات خود را انجام بدهید و بین انجام مستحب و کار مردم ، به دومی برسید و اگر کسی در قیامت یقه شما را گرفت بگویید من گفته ام ، و این سخنان را نیز بر سر در همه ادارات نصب کرده اند ، نظر شما در باره تعطیل کردن ادارات و سرگردانی مردم به بهانه ایجاد موکب ( که بدون انجام آن هم به بهترین نحو در حال اجراست ) چیست ؟

مردم استان ایلام سالهاست امتحان خود را پس داده اند ، کار برای امام حسین (ع ) و در خدمت زوار ایشان بودن را برای خود افتخار می دانند ، در همه سالهای گذشته هم اگر با تمام وجود و دارایی خود در این راه قدمی برداشته اند نه برای دریافت تشکری از جانب مسئولین بوده که تنها و تنها نشانی از عشق و دلداگی آنان به آرمانهای والای امام و مقتدای خویش و ادای وظیفه دینی بوده است . همه مردم ، همه چیز خود را برای امام حسین (ع ) و پاسداشت این

شریعه عظیم در طبق اخلاص گذاشته اند بدون اینکه برای این خدمت خالصانه خود درخواستی و مطالبه ای داشته باشند ، پولی بگیرند و از قبل قراردادی ببندند !!!! و…

اما اینکه رفتار مسئولین استان شما را یاد سیاست های انگلیسی انداخته است بسیار بسیار باعث تاسف و تالم خاطر خادمان حسینی در استان گشته است ، مردم ایلام و مسئولان آن سالهاست خود را مفتخر به پایتخت بودن خدام حسینی می دانند و در این راه کم هم نگذاشته اند ، سیل هجوم زوار به این استان با وجود چند گذرگاه رسمی دیگر خود نشان از این ارادت و خدمت رسانی خوب دارد.

جنابعالی که اینگونه در یک رسانه رسمی کشور این اهانت را روا می دارید چه پاسخی به این مردم دارید ؟ کدام روش و رفتار و مسلک ائمه و بزرگان دینی ما به شما اجازه می دهد که اینگونه بر مسئولینی که افتخار خدمت در یک نظام اسلامی را دارند بتازید و تهمت بزنید ؟

اتفاقا بزرگترین خدمتی که مسئولین استان امسال به مردم و زوار محترم کردند این بود که این آیین عظیم و شکوهمند را کاملا مردمی کرده اند و آنان تنها وظایف نظارتی و سیاستگذاری خود را انجام می دهند که شواهد و قرائن هم نشان می دهد که خروجی آن تا کنون بسیار خوب بوده است .

به جملات تهدید آمیز مجری برنامه در اینجا نمی پردازیم که فرمودند من می خواستم در این باره تندتر سخن بگویم اما می گذارم برای وقت دیگر . ظاهرا همه در حال سبقت گرفتن از یکدیگر برای تخریب ایلام و مردمان آن هستند کاری که مسبوق به سابقه نیز هست که البته فقط عرض خود می برند و ….

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.