کدخبر : 20321
دوشنبه 1 جولای 2024 - 7:19
فاقددیدگاه

راه‌حل‌های مدیرکل آموزش و پرورش ایلام برای انتفاع و درآمدزایی مدارس

نشست کارگروه خلاقیت، جهش و مدیریت منابع آموزش و پرورش استان ایلام با حضور وبیناری مدیران و روسای شهرستان‌ها و مناطق برگزار شد.

«علی درویشی» مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام امروز یکشنبه ۱۰ تیرماه ۱۴۰۳، با تبریک حماسه‌سازی مردم در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این حماسه تکمیل و مردم با حضور حداکثری خود پای صندوق‌های رای نامزد اصلح را انتخاب کنند.

وی در خصوص منابع انسانی توانمند آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان با توجه به شرایط ویژه خود، ظرفیت‌های فراوانی برای درآمدزایی و خلق درآمد دارد اما همیشه با مشکل اعتبارات مواجه است که این مهم به عدم پیگیری و در اولویت قرار ندادن فعالیت اقتصادی و تبدیل به احسن کردن املاک مازاد و فضاهای بلااستفاده برمی‌گردد.
وی با اشاره به برخی ظرفیت‌های اقتصادی آموزش و پرورش گفت: پایگاه‌های تغذیه سالم آموزشگاه، فضای بلااستفاده حیاط بعضی مدارس، فضاهایی که در موقعیت جغرافیایی شهری مناسب قراردارند می‌توانند تبدیل به املاک تجاری برای درآمدزایی شوند.

تولیدی کردن هنرستان‌ها دیگر ظرفیت بالقوه آموزش و پرورش است که مدیرکل آموزش و پرورش به آن پرداخت و اظهار کرد: در کنار تولیدی کردن هنرستان‌ها می‌توانیم از فروش محصولات و تولیدات هنرستان‌ها در زمینه‌های مختلف کشاورزی و صنعتی و یا به‌کارگیری آنان در تأمین پوشاک و لباس فرم مدارس و همچنین تعمیر و تجهیز وسایل مورد نیاز مدارس مانند میز و نیمکت و …. استفاده کنیم.

درویشی به مدیران و روسای آموزش و پرورش استان توصیه کرد: اقتصادی کردن مدارس و در آمدزایی آنان را برای انتفاع خود مدرسه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.