کدخبر : 20309
یکشنبه 30 ژوئن 2024 - 7:14
فاقددیدگاه

افزایش ۸۵ درصدی اقامت گردشگر خارجی در مراکز اقامتی ایلام طی سال گذشته

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از افزایش ۸۵ درصدی اقامت گردشگران خارجی در مراکز اقامتی استان ایلام در خبر داد.

«فرزاد شریفی» در این خصوص اظهار کرد: آمار اقامت گردشگران و اتباع خارجی در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱ در مراکز اقامتی استان ۸۵ درصد افزایش داشته و ورودی اتباع خارجی در سه ماهه نخست سال نزدیک به ۱۶۰ هزار نفر بوده که از این تعداد، سه هزار و ۳۳۸ نفر در مراکز اقامتی استان اسکان داشته‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: همچنین در سه ماهه نخست سال تعداد ۲۲ تور گردشگری در قالب تورهای گردشگری سلامت، تفریحی و سیاحتی از کشور عراق به استان ایلام سفر کرده که مجموعاً ۶۸۶ نفر از این اتباع در مراکز اقامتی تحت نظر اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اسکان داشته و از یک تا هفت روز نیز در استان ایلام نیز ماندگاری داشته‌اند.

شریفی تصریح کرد: در ایام نوروز و تعطیلات تابستان شاهد بیشترین حضور گردشگران و اقامت آنان در مراکز اقامتی استان هستیم.

وی خاطرنشان‌کرد: روند رو به رشدی در ساخت واحدهای اقامتی و مجمتع‌های گردشگری وجود دارد تا بتوانیم با ماندگاری مسافر ضمن ایجاد اشتغال توسعه اقتصادی و صنعت گردشگری را فراهم سازیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: ایجاد فضای مناسب و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان در راستای افزایش گردشگران ورودی به استان از اولویت‌های مهم این اداره کل است.

به گزارش جامک و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام، شریفی با بیان اینکه ارتقای سطح کمی خدمات با هدف افزایش ماندگاری مسافران بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است، گفت: تنوع اقلیمی ایلام، لباس‌های زیبا و سنتی، جاذبه‌های تفریحی، گردشگری و تاریخی، فرهنگ غنی مهمان‌نوازی، آیین‌ها، همچنین سبک‌های متنوع زندگی در اقلیم‌های متفاوت این استان، زمینه‌ای برای افزایش آمار گردشگران فراهم کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.