کدخبر : 20250
شنبه 15 ژوئن 2024 - 9:17
فاقددیدگاه

انتقاد امام جمعه از قطعی آب در شهر ایلام

امام جمعه ایلام با بیان اینکه در این استان با وجود بارندگی‌های زیاد و ذخیره مناسب آب در سدها، گفت: متأسفانه در سطح شهر ایلام قطعی آب وجود دارد که پذیرفتی نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین الله‌نور کریمی‌تبار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ایلام، ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار داشت: این حضرت ملقب به شکافنده علم در آن فضای تحریف و آلوده که دین را از مسیر واقعی خود خارج کرده بودند، دانش های واقعی را شکافت و اسلام واقعی را به جامعه معرفی کرد.

وی با اشاره به توصیه ارزشمند این حضرت که فرمودند؛ «درباره مردم چیزی بگویید که دوست دارید درباره شما گفته شود» گفت: اگر این حدیث در جامعه عملی شود، جامعه برای انسان تبدیل به گلستان و مجموعه‌ای از زیبایی‌ها خواهد شد.

وی با اشاره به روز عرفه، افزود: دعای عرفه امام حسین(ع) گنجینه عارفانه و مشق بندگی است که فضای برگزاری این دعا در سراسر استان فراهم شده است.

خطیب نماز جمعه ایلام در ادامه به عید سعید قربان و غدیر اشاره داشت و گفت: عید غدیر نیاز به احیا دارد، آنچه که در عمل اتفاق افتاد سرنوشت غدیر را تغییر داد، وضعیت نابسامان کنونی جهان اسلام نتیجه غفلت خواص جامعه برای پاسداری از غدیر بود.

وی با بیان اینکه لازم است جشن‌های غدیر توأم با بصیرت‌افزایی برگزار شود، گفت: امروز باید از درس غدیر بیاموزیم، در صحنه انتخابات چگونه حضور پیدا کنیم، که میدان را به دشمن واگذار نکنیم.

امام جمعه ایلام با تأکید بر تلاش برای مشارکت حداکثری، خاطرنشان کرد: اگر کاستی‌هایی در اجرا می‌بینیم، با مشارکت حداکثری، وضعیت موجود را به وضعیت مطلوب برسانیم.

وی با بیان اینکه تبلیغات گسترده دشمنان نظام جمهوری اسلامی برای پایین آمدن سطح مشارکت مردم است، گفت: در این انتخابات پیش‌رو دلسوزان نظام بیشترین تلاش در مرحله اول مشارکت حداکثری باشد و در گام دوم برای انتخاب اصلح صورت گیرد‌.

وی نمایش همبستگی ملی را یکی از جلوه‌های مشارکت حداکثری عنوان کرد و گفت: در نظام مردم سالار چون جمهوری اسلامی مردم تولید کننده ی قدرت ملی هستند که با حضور در پای صندوق های رای این قدرت و امنیت ملی را افزایش و تهدید های دشمنان را خنثی می کند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری مردم ما در انتخابات فراتر از مرزهای داخلی عمق راهبردی نظام جمهوری اسلامی را در جهان نشان می‌دهد، گفت: تشکیل جبهه مقاومت متزلزل کردن نظام صهیونیستی در دنیا را به همراه داشته است و ثمرات نقش جمهوری اسلامی در تبیین جنایات این رژیم و غاصب بودنش در منطقه و جهان دیده می شود.

کریمی‌تبار گفت: پس از تلاش برای مشارکت حداکثری انتخاب اصلح وظیفه ی همه ما است، افزود: نامزدهای انتخابات با سلایق مختلف به عنوان رجال سیاسی پیشینه آشکاری دارند و مردم  افراد  را بر اساس کارایی و تخصص شناسایی کرده و انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه اخلاق مداری لازمه مناظرات انتخاباتی است، افزود: اگر نامزدی در این مناظرات بی‌اخلاقی کرد، اگر قدرت را به دست گیرد به تعهدات هم پایبند نخواهد بود.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه امیدوارم مشی رئیس جمهور شهید برای نامزدهای انتخاباتی الگو باشد، گفت: کار تبلیغاتی مسئولان ستادها جهت گرم کردن فضای انتخابات و حضور  مردم قابل تقدیر است اما باید تلاش کنند، که سایر نامزدها را تخریب نکنند.

 امام جمعه ایلام در ادامه با بیان اینکه در این استان با وجود بارندگی‌های زیاد و ذخیره مناسب آب در سدها، گفت: متأسفانه در سطح شهر ایلام قطعی آب وجود دارد که پذیرفتی نیست.

وی با تأکید بر صرفه‌جویی در مصرف آب و برق گفت: توزیع عادلانه آب در سطح شهر وجود ندارد، چرا برخی از محله‌ها آبشان قطع نمی‌شود اما برخی محله‌ها چندین ساعت قطعی آب دارند؟  

کریمی تبار با بیان اینکه بعضی از شبکه های ما متعلق به سال ۴۹ و دهه پنجاه هستند، گفت: متاسفانه حدود ۴۵ درصد از آب توسط این شبکه آبرسانی هدر می‌رود.

امام جمعه ایلام گفت: مسئولان استانی و کشوری برای برطرف کردن این مشکل و به‌روز کردن شبکه آبرسانی تلاش کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.