کدخبر : 19756
چهارشنبه 6 مارس 2024 - 13:31
فاقددیدگاه

دستور قاطع دادستان ایلام برای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ایلام در خصوص طرح ارتقای امنیت اجتماعی،گفت: ما در مقابله با اراذل و اوباش و بر هم زنندگان آرامش جامعه با هیچ شخصی مماشات نمی‌کنیم چرا که امنیت جامعه خط قرمز ما است.

«مهدی کاکاخانی روز چهارشنبه اظهار کرد: این طرح نظارتی در راستای افزایش تقاضای عمومی در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان و با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه و جلوگیری از سو استفاده برخی از عوامل اجرایی می‌شود.

وی به طرح تشدید نظارت بر اقلام مورد نیاز و اساسی مردم در ماه مبارک رمضان و عید نوروز اشاره کرد و افزود: ۱۵ گروه در این ایام بر بازار نظارت می‌کنند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام تاکید کرد: پایش مستمر وضعیت تامین و توزیع مایحتاج عمومی از سوی دستگاه‌های متولی، متناسب با میزان تقاضا و جلوگیری از تخلفات احتمالی، تدابیر پیشگیرانه و رسیدگی به هنگام شکایات و گزارش‌های مردمی، اتخاذ تمهیدات لازم به منظور هم افزایی و جلب همکاری موثر با سایر نهادها و دستگاه‌های ذیربط در سطح استان در جهت ایجاد آرامش و اثربخشی موثر و وحدت رویه در اقدامات نظارتی، از اهداف این طرح است.

کاکاخانی بیان کرد: بر این اساس لبنیات، گوشت قرمز و مرغ، تخم مرغ، برنج، شکر، روغن نباتی، میوه و حبوبات، پوشاک، کفش و کیف، آجیل و خشکبار، شیرینی و مواد شوینده و به مناسبت افزایش سفرهای پیش از عید نوروز، روغن موتور، لاستیک و لوازم یدکی خودرو از گروه‌های کالایی است که در این طرح نظارتی مورد تاکید قرار دارد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام یادآور شد: هم استانی‌ها می‌توانند شکایت‌های خود را از طریق سامانه ۱۲۴ اعلام کنند.

وی تصریح کرد: این شکایت‌ها به بخش‌های تخصصی خود ارجاع می‌شود و بازرس‌ها به محض دریافت این شکایت‌ها در سامانه سیمبا به صورت نامحسوس از آن واحد صنفی بازرسی می‌کنند، در صورت احراز تخلف، متخلف برای ارائه مدارک دعوت می‌شود و درصورت قانع کننده نبودن، فرآیند قانونی از طریق تعزیرات حکومتی دنبال می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.