کدخبر : 19025
شنبه 11 نوامبر 2023 - 9:51
فاقددیدگاه
مهران در مسیر تحول؛

از آبگیری سد کنجانچم تا احداث شهرک اربعین و رونق منطقه آزاد

استاندار ایلام امروز با حضور در مهران، از پروژه‌های مهم عمرانی این شهرستان بازدید و تأکید کرد که این پروژه‌ها باید در موعد مقرر افتتاح شوند.

دکتر “حسن بهرام‌نیا”در بازدید از سد کنجان‌چم (قطعه چهارم سامانه گرمسیری) اظهار کرد:یکی از مهمترین پروژه‌های شهرستان مهران سد کنجانچم است که با پیگیری‌های انجام شده این پروژه در مراحل پایانی قرار دارد.

وی گفت: ملزومات لازم جهت آبگیری این سد انجام شده و در آینده نزدیک نیز سد کنجانچم آبگیری خواهد شد.
 بهرام‌نیا افزود: هم‌اکنون نیز عملیات بتن ریزی سرریز سد و راه دسترسی در دست اقدام است و پیش بینی می‌شود تا بهمن ماه به بهره‌برداری برسد.
استاندار ایلام با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۷ درصدی این پروژه ادامه داد: با تکمیل این پروژه آب لازم جهت تأمین ۴ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی مهران در قالب طرح گرمسیری تأمین می‌شود.

تعیین ۱۰۰ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن مهران

 استاندار ایلام در بازدید از محل احداث پروژه نهضت ملی مسکن شهرستان مهران اظهار کرد: یکی از مطالبات مهم و جدی شهرستان مهران موضوع «مسکن» است که با موافقت وزیر وقت راه و شهرسازی نهضت ملی مسکن در شهرهای مهران و دهلران به صورت ویلایی احداث خواهد شد.

از آبگیری سد کنجانچم تا احداث شهرک اربعین و رونق منطقه آزاد

وی گفت: با عنایت به تلاش‌های انجام گرفته، ۱۰۰ هکتار زمین در مهران در اختیار نهضت ملی مسکن قرار داده شده که هم اکنون عملیات آماده‌سازی و زیرساختی توسط پیمانکار در دست اقدام است.

استاندار ایلام افزود: تاکنون بیش از ۲ هزار نفر از شهرستان مهران در این طرح ثبت نام کرده که پرونده ۳۰۰ نفر از این تعداد تکمیل و نهایی شده است.

وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی تا یک ماه آینده  و آغاز عملیات اجرایی ساخت نهضت ملی مسکن، اضافه کرد: علاوه بر این مجموعه نیروهای مسلح و افرادی که تحت پوشش ادارات حمایتی قرار دارند نیز می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با بیان اینکه آینده خوبی برای مهران پیش بینی می‌کنیم، افزود: با اجرایی شدن منطقه آزاد تجاری مهران و ایجاد شهرک اربعین، مهران متحول خواهد شد.

تقاطع غیرهمسطح ورودی مهران با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی تا سه ماه آینده تکمیل می‌شود 

 بهرام‌نیا در بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح ورودی شهر مهران اظهار کرد: این پروژه یکی از نیازهای ضروری شهر مهران به خصوص در ایام اربعین است که به منظور رفع گره‌های ترافیکی در ایام اربعین به صورت اضطراری زیر بار ترافیک رفت اما در این مرحله مابقی مراحل پایانی این پروژه در دست اقدام قرار گرفته است.

از آبگیری سد کنجانچم تا احداث شهرک اربعین و رونق منطقه آزاد

استاندار ایلام با بیان اینکه منابع مالی این پروژه تأمین شده است، افزود: کل پروژه هم اکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طرف ۳ ماه آینده تکمیل می‌شود.

احداث ۸۱۶ مجموعه بهداشتی در مسیرهای پرتردد استان منتهی به مهران

بهرام‌نیا در ادامه سفر به شهرستان مهران، از مجموعه بهداشتی (حمام و دستشویی) مستقر در محور ایلام – مهران بازدید و اظهار کرد: از سال گذشته در راستای فراهم کردن خدمات زیرساختی و رفاهی زائران خدمات و پروژه‌های قابل توجهی در دستور کار قرار گرفت.

از آبگیری سد کنجانچم تا احداث شهرک اربعین و رونق منطقه آزاد

وی گفت: در همین راستا تعداد ۸۱۶ چشمه سرویس بهداشتی و حمام در ۳۸ نقطه در طول مسیرهای منتهی به مهران و در نقاط پرتردد با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان احداث شده است.

استاندار ایلام ادامه داد: عملیات احداث مجموعه بهداشتی شامل سرویس بهداشتی و حمام در محل سه راهی جندالله در ۴۵ روز قبل از ایام اربعین آغاز و در ایام اربعین مورد استفاده قرار گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.