کدخبر : 18827
یکشنبه 15 اکتبر 2023 - 7:37
فاقددیدگاه

فعالیت کشتارگاه صنعتی ایلام با پیگیری مسئولان تعیین تکلیف شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: وضعیت فعالیت کشتارگاه صنعتی استان بسیار نامطلوب است که باید وضعیت این کشتارگاه به همت مسئولان استان تعیین تکلیف شود.

به گزارش جامک؛ حجت الاسلام والمسلمین اله نورکریمی تبار روز شنبه در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان دامپزشکی استان، اظهار کرد: ساماندهی و شروع به فعالیت کشتارگاه ایلام یک مطالبه بحق و ضروری مردم است.

وی افزود: برخورداری از گوشت سالم و بهداشتی حق همه مردم است که این نیاز ضروری با تعیین تکلیف و ساماندهی کشتارگاه صنعتی ایلام امکان پذیر خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار ادامه داد: نظارت بر تامین گوشت سالم و بهداشتی و ذبح شرعی دام از وظایف و رسالت های سنگین دامپزشکان و کارشناسان دامپزشکی است.

وی تاکید کرد: نکته مهم و حائز اهمیت اینکه طبق طبق آیات قرآن کریم حیوانات دارای شعور و درک از پیرامون خود هستند و دین مبین اسلام برای آنها حقوقی را قائل شده است که باید دامپزشکان و دامداران به این نکات مهم توجه داشته باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام نیز در این دیدار، اظهار کرد: دامپزشکی در کنار وظیفه نظارتی بر اماکن تولید، نگهداری و عرضه فراورده های خام دامی، اقدامات و خدماتی چون مایه کوبی احشام و طیور بر علیه بیماری های مختلف را انجام می دهد.

کشتارگاه صنعتی ایلام باید با پیگیری مسئولان تعیین تکلیف شود

یونس احمدی” افزود: تعداد مایه کوبی های انجام گرفته در استان طی ۶ ماهه نخست امسال سه میلیون و ۸۸۴ هزار نوبت سر بوده و ایلام در زمره استان های برتر کشور در حوزه واکسیناسیون دام و طیور معرفی شد.

وی یادآور شد: دامپزشکی نظارت غذای افراد از مزرعه تا سفره را تحت نظارت دارد و در این راستان اقداماتی چون مایه کوبی، نظارت بر داورهای تجویزی، نظارت بر حمل و خروج یا ورود دام و طیور و جلوگیری از قاچاق دام و طیور، ممانعت از عرضه داروهای قاچاق، تشخیص بیماری و تلاش برای مداوای دام مریض توسط دامپزشکان و کارشناسان دامپزشکی انجام می شود.

احمدی ادامه داد: در نیمه اول امسال ۳۳ هزار مورد نظارت بر اماکن تولید، نگهداری و عرضه فراورده های خام دامی صورت گرفت که در این زمینه هفت مورد پلمب مراکز عرضه غیرمجاز فرآورده های خام دامی و ۴۳ تن ضبط فراورده خام، ۱۶۸ مورد معرفی به مراجع قضایی، بازدید از واحدهای پرورش صنعتی و بومی طیور انجام شد.

وی اضافه کرد: کشتارگاه صنعتی دام استان نیازمند تعیین تکلیف و ساماندهی است و راه اندازی و شروع به فعالیت این واحد از ضروری ترین نیازهای استان به شمار می رود.

منبع: ایرنا

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.