کدخبر : 17369
شنبه 28 ژانویه 2023 - 9:08
فاقددیدگاه

مکان یابی احداث پارکینگ طبقاتی هسته مرکزی شهر ایلام در دست انجام است

شهردار ایلام به نیاز مبرم هسته مرکزی و پرتراکم شهر ایلام به پارکینگ اشاره کرد و گفت: چندین مکان در هسته مرکزی شهر برای ایجاد پارکینگ طبقاتی توسط مشاوران طرح و عارضه یاب در دست بررسی و مطالعه است که بعد از انتخاب مکان مناسب فعالیت احداث یک پارکینگ طبقاتی شروع شود.

بابک محمدی آوندی اظهار داشت: هرچند طرح های مردم محور پیاده راه آیت اله طالقانی، سعدی شمالی و جنوبی در هسته مرکزی مقبول عامه مردم و نیاز مبرم شهر ایلام بود، اما به علت نبود مشاور عارضه یاب این طرح ها بدون پیوست پارکینگ اجرا شد و اکنون به معضلی برای پارک خودروها تبدیل شده است.

وی افزود: تا زمان مکان یابی و احداث پارکینگ، شهرداری در صدد است آموزش و پرورش را مجاب کند محوطه مدارس موجود در بافت مرکزی شهر را بعد از تعطیلی نوبت عصر دانش آموزان، به عنوان پارکینگ موقت به خودروها اجاره دهد و درآمد حاصل از این اقدام را دریافت کند.

شهردار ایلام اجرای طرح شهردار مدرسه را از دیگر برنامه های فرهنگی مد نظر شهرداری ایلام برشمرد که در قالب این طرح مدارس زیر نظر شهرداران و معاونت های شهرداری از دانش آموزان همان مدرسه اداره شود و شهرداری ایلام نیز با این مسوولان نمادین مدارس بر حسب نیاز و خواسته های مراکز تحصیلی آنها همکاری خواهد کرد.

محمدی آوندی یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات مهم شهرداری با توجه به افزایش صعودی شهر و بلندمرتبه سازی ها، رایزنی برای خرید یک نردبان هیدرولیکی به طول ۳۲ متر بود که با اعتبار ۵۳ میلیارد تومان از سوی وزارت کشور به سرانجام رسید و در مرحله ترخیص از گمرک قرار دارد ، همچنین ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات انفرادی ایمنی برای آتش نشانان خریداری شد.

ایرنا

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.