کدخبر : 17265
یکشنبه 15 ژانویه 2023 - 8:24
فاقددیدگاه

تلاش و برنامه ریزی بنیاد علوی برای رفع محرومیت در ایلام

مدیرعامل بنیاد علوی کشور گفت: بنیاد علوی برای رفع محرومیت از مناطق هلیلان و ملکشاهی با برنامه ریزی و بکار گیری همه امکانات تلاش می کند.

وحید خاوئی در دیدار با استاندار ایلام با اشاره به هدف اصلی بنیاد علوی برای رفع محرومیت در نقاط مختلف کشور گفت:بنیاد علوی با بکارگیری همه امکانات در راستای کمک گسترده به مستضعفان و محرومان جامعه تلاش می‌کند.

وی افزود: تامین آب شرب و آب مورد نیاز کشاورزی و همچنین احداث بیمارستان برای شهرستان های هلیلان و ملکشاهی از مهمترین اولویت های این بنیاد است.
خاوئی با بیان اینکه سطح زیر کشت آبی شهرستان ملکشاهی در گذشته ۴۵۰ هکتار بوده تاکید کرد: با اقدامات انجام گرفته و با اجرای طرح‌های مشارکتی این میزان به ۸۰۰ هکتار رسیده که با رشد سه برابری همراه شده است.

مدیرعامل بنیاد علوی کشور افزود: در حوزه احداث مسکن نیز از مجموع ۲۰۰ واحد مسکن در شهرستان ملکشاهی، تعداد ۴۰ واحد احداث و به اتمام رسیده که استان ایلام از این حیث رتبه ششم کشور را کسب کرده است.

استاندار ایلام هم در این دیدار با تقدیر از اقدامات مهم بنیاد علوی در مناطق محروم استان گفت:تامین آب و احداث بیمارستان،دو مطالبه مهم مردم مناطق هلیلان و ملکشاهی هست و خواستار تسریع در اجرای پروژه‌های های در دست اقدام در این شهرستان‌ها شد.

وی با اشاره به مشکل آب روستا‌های استان، بر ضرورت تسریع در پروژه‌های آبرسانی تأکید کرد و افزود: در مرحله نخست مقرر شد به ۱۲۸ روستای محروم استان با اعتبار ۵۰۷ میلیارد تومان آبرسانی شود که با تلاش‌ها و رایزنی‌های بعمل آمده تعداد روستا از ۱۲۸ روستا به ۲۰۰ روستا و اعتبار در نظر گرفته شده از ۵۰۷ میلیارد تومان به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

بهرام نیا در ادامه با اشاره به ضرورت احداث بیمارستان در شهرستان هلیلان، در تماس تلفنی به رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان مأموریت داد تا ظرف یک ماه آینده هماهنگی‌های لازم برای رفع موانع ایجاد بیمارستان در این شهرستان را با وزارت بهداشت پیگیری نماید.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.