کدخبر : 17025
چهارشنبه 7 دسامبر 2022 - 8:21
فاقددیدگاه

پوشش فیبر نوری در ۲۷ شهر ایلام

سرپرست اداره ارتباطات استان ایلام گفت: ۳۵۰ کیلومتر کابل تحت عنوان پوشش فیبرنوری در ۲۷ شهر ایلام کشیده شده است.

علی کریمی اظهار داشت: با شروع پروژه پوشش فیبرنوری در استان ایلام، ۱۳۰ کیلومتر از نظر ساختار حفاری شده است و ۲۲۰ کیلومتر نیز کابل دیواری احداث شده که می‌توان گفت در مجموع ۳۵۰ کیلومتر کابل در ۲۷ شهر ایلام کشیده شده است.

وی با اعلام اینکه پروژه فیبرنوری استان در دهه فجر افتتاح می‌شود، افزود: برنامه لازم برای واگذاری اینترنت پر سرعت برای همه شهر‌های استان ادامه دارد.

سرپرست اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با بیان اینکه ایلام از نظر شاخص‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات (IDI) در رتبه ۱۷ در میان دیگر استان‌ها قرار دارد، عنوان کرد: استان ایلام دارای ۳۷۸ روستای بالای بیست خانوار هستیم و تاکنون ۳۴۴ روستا تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفته اند و تا پایان سال آینده همه روستا‌ها تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند.

کریمی با اشاره به موانع موجود در بحث توسعه ارتباطات روستایی استان ادامه داد: عمده مشکل موجود در توسعه ارتباطات استان ایلام، کوهستانی بودن و صعب العبور بودن برخی مناطق است که در مواقعی برای پوشش، مجبور به ایجاد چندین سایت هستیم.

مطابق طرح ملی ایجاد پوشش سراسری فیبرنوری خانگی و کسب و کار‌ها در کشور، باید ۵ میلیون پورت در سال جاری، ۷ میلیون پورت در سال آینده و ۸ میلیون پورت در سال ۱۴۰۳ ایجاد شود تا در مجموع ۲۰ میلیون پورت تا پایان کار وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم به شبکه فیبرنوری اضافه شود.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.