کدخبر : 14002
سه‌شنبه 14 سپتامبر 2021 - 7:54
فاقددیدگاه

پرونده‌های اراضی ملی و منابع طبیعی خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد

رئیس کل دادگستری ایلام بر اهمیت اقدامات پیشگیرانه در حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی تاکید کرد.

به گزارش جامک به نقل از میزان؛ جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی به ریاست علی دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌ها و زحمات اعضاء و کلیه دست اندرکاران حوزه صیانت و حفاظت از بیت المال و سرمایه‌های ملی، مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی بویژه مسئولیت در زمینه صیانت و حفاظت از بیت المال را امانت مهم مردم و جامعه توصیف کرد.

وی تصریح کرد: حفاظت و صیانت از حقوق بیت المال در اراضی ملی، منابع طبیعی، محیط زیست و حوزه آب گستره وسیعی از حقوق عموم مردم را شامل می‌شود که هم از جهت اقدامات صیانتی و هم از جهت اقدامات مقابله‌ای نیازمند توجه ویژه است.

دهقانی در ادامه اظهار داشت: بهترین راهکار برای حفاظت و صیانت از حقوق بیت المال اقدامات پیشگیرانه است و این اقدامات مستلزم اشرافیت کامل نسبت به ابعاد مختلف این حقوق و سرمایه‌های ملی است.

وی با اشاره به وظایف خطیر دستگاه‌های اجرایی در حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی برای مردم و آیندگان، خواستار توجه ویژه به جدا سازی و تعیین حدود و تثبیت مالکیت سرمایه‌های ملی در استان ایلام شد.

دهقانی گفت: پس از انجام اقدامات پیشگیرانه و تثبیت مالکیت اراضی ملی با متجاوزین به بیت المال به صورت جدی مقابله گردد و دستگاه قضایی نیز در این راه به صورت کامل از اجرای قانون حمایت می‌کند.

وی افزود: اطلاع رسانی صحیح و آگاهی بخشی به مردم در خصوص شناخت آنان از حقوق عامه و حفاظت و صیانت از اراضی ملی، منابع طبیعی و محیط زیست بسیار مهم است و اقدامات صورت گرفته در این زمینه باید به درستی اطلاع رسانی گردد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی هم به لحاظ حساسیت موضوع و هم از جهت فرآیند خاص رسیدگی، با قاطعیت و خارج از نوبت به پرونده‌های اراضی ملی و منابع طبیعی رسیدگی می‌کند.

در این جلسه گزارش اعضاء و نمایندگان دستگاه‌های مختلف عضو شورا، بررسی شد و پس از بحث و تبادل نظر، تصمیمات مقتضی در راستای حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان اتخاذ گردید.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.