کدخبر : 11687
جمعه 4 دسامبر 2020 - 21:29
فاقددیدگاه

مردم، گوشت قربانی مجادلات سیاسی محافل قدرت

از آخرین روزهای سال ۱۳۵۷ تا به امروز، هر دولت و مجلس و مسئولی که سر کار آمده، خدمت و بهبود اوضاع مردم همواره کلیدواژه برنامه های آنان بوده است.

پایگاه خبری جامک- رضا رستمی : اما آیا واقعا در عمل هم اینگونه بوده است ؟ بدون اینکه همه چیز را سیاه و یا سفید ببینیم می توان برای هر کدام‌از قوای مختلف سه گانه در شرایط زمانی خود توفیقاتی را برشمرد، اما هر چه که پیش تر آمده ایم خطوط فاصله های قوا با هم و حتی با مردم روز به روز پررنگ تر شده ‌و این بر نگرانی ها به همان میزان افزوده است. شرایطی که این روزها ظاهرا باز هم به خاطر مردم !! اوج خود را می گذراند و کنایه ها و تعارفات گذشته کنار رفته، جای خود را به عتاب و خطاب های ناامید کننده و گاها تحقیر آمیز داده و هر کدام نیز خود را باز هم مدافع حقوق مردم می نامند،
مردمی که شاید هیچگاه در بزنگاههای مهم و تاریخی، و تصمیمات اثرگذار بر حال و آینده مملکت، مورد مشورت رسمی قرار نگرفتند.

همواره مملکت شرایط ویژه ای داشته، و این مردم بوده اند که باید کمبودها را تحمل می کردند، هر کسی خود را بهتر از دیگری می داند و نهایتا وضع امروز کشور به گونه ای است که همه دنبال تطهیر خود بوده و رقبا را نفوذی و اغفال شده دشمنان می دانند، کمتر به اصل سخنان و دیدگاهها توجه شده و مبنای مخالفت ها به گونه ای است که نام گوینده مهمتر است برای موضع گیری تا سخنی که بیان کرده است، توهین های مکرر ( نه انتقاد ) وکلای مجلس به رئیس جمهور مستقر آخرین نمونه از این نوع رفتارهاست که حتی عتاب رهبر انقلاب را در پی داشت.

از تازه واردان نقش های سیاسی انتظار می رفت که طبق شعارهای خود بیشتر به مردم بیندیشند، نه اینکه با رفتارهای احساسی و یا احیانا تصمیمات محفلی آنان را به این زودی از خود ناامید کنند، این بزرگواران با تاکید بر رفع مشکلات اقتصادی کشور اعتماد نیم بند و حداقلی مردم را کسب کردند اما در عمل همه توان خود را صرف مسائل سیاسی کرده و به گفته اکثر کارشناسان، خروجی اینگونه تصمیمات به کوچکتر کردن بیشتر سفره مردم خواهد انجامید،بد نیست نمایندگان استان در مجلس نیز رای خود را به اینگونه مصوبات شفاف، اعلام کنند تا میزان و نحوه اثرشان بر شرایط سخت آینده بر موکلانشان نیز روشن تر گردد .

این نوع اداره مملکت اشکالات فراوانی دارد، آثار کوتاه و بلند مدت آن کاملا هویدا شده، اما چرا عده ای هم چنان بر طبل لجاجت کوبیده و بر حرف و دیدگاه غلط خود اصرار دارند برای مردم مجهول و سوال برانگیز است، مقاومت در برابر اصلاحات لازم هم که روز به روز سخت تر می شود، این چه نوع حکمرانی است که حتی بالاترین مقامات آن نیز از گفتگو با یکدیگر ابا داشته و منولوگ غالبشان تهدید و کنایه به همدیگر است؟ آقایان مسئول!! باور بفرمائید تا این ملک و ملت تصمیم گیرانی چون شما دارند هیچگاه نیازی به دشمن خارجی پیدا نخواهند کرد، با به حاشیه راندن و گوشه نشین کردن اهل فن و دلسوزان ایران و انقلاب، ادای انقلابی گری در نیاورید که این حنا مدتهاست رنگ باخته و مردم کمتر به سخنان و شعارها اعتماد داشته و بیشتر سابقه و عملکردها را لحاظ می کنند، خوب دارید ریشه های اعتماد و اعتقاد این ملت را می زنید.

این همه دم از امام ، انقلاب، رهبری، مستضعفین، خدمت، ایثار، شهدا و … می زنند اما اخبار فرار، اختلاس، ارتشا، حاتم بخشی، سوءاستفاده و … آن چنان تکراری شده که دیگر حتی متاسفانه حساسیت کسی را هم بر نمی انگیزد( و این اصلا نشانه خوبی نیست )، و به یاد نمی آورند که امام فرمود” از روزی بترسید که ملت از کُنه ذات شما با خبر شوند ” … و انگار کسی، از آن ترس هم نمی ترسد !

اکنون وظیفه نخبگان و دلسوزان واقعی است که ضمن اهتمام جدی به حفظ منافع ملی همه ایرانیان، نگاه و توجه جدی تری به موضوعات چالشی اخیر از جمله برجام، که ناشی از خواست، اراده و درایت کلیت نظام بوده است داشته، و از هر گونه اقدامی که موجب تقابل کشور با مناسبات نظام بین الملل می شود اجتناب گردد که هم راهی عُقلایی است و هم اینکه پر واضح است در شرایط کنونی کشور توان پرداخت هزینه های اضافی دیگری را ندارد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.