کدخبر : 11305
یکشنبه 20 سپتامبر 2020 - 11:31
فاقددیدگاه
شهردار ایلام:

الحاق محوطه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به بوستان معلم با هدف ترویج فرهنگ ایثار

شهرداری ایلام به دنبال الحاق محوطه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام به بوستان معلم برای نشر فرهنگ ایثار است.

صالب صادقیان در آستانه آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از برنامه های شهرداری ایلام الحاق محوطه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام به بوستان معلم می باشد که اجرای این طرح به روند آشنا سازی عموم شهروندان و بویژه نسل جوان و نوجوان با ارزش های دوران دفاع مقدس کمک فراوان می کند.

وی اظهار داشت: تعبیه مکانی برای نمایش فیلم های دفاع مقدس در فضای روباز این محوطه نیز در دستور کار است تا از این طریق نیز بتوانیم به نشر ارزش های شهید و شهادت کمک کنیم.

شهردار ایلام در ادامه بیان داشت: یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری برای ایجاد فضایی مفرح و شاد برای عموم شهروندان ایجاد تله‌کابین است اما تحریم‌های ظالمانه آمریکا مانع از اجرای پروژه تله‌کابین شهر ایلام شده است.

طالب صادقیان اظهار داشت: برنامه‌ریزی لازم برای اجرای این پروژه در مرکز استان انجام و مطالعات جانمایی آن نیز صورت گرفت ولی با توجه به تشدید تحریم‌های آمریکا، امکان اجرای آن با توجه به تجهیزات مورد نیاز تاکنون میسر نشده است.

شهردار ایلام یادآور شد: پیش از شروع تحریم ها رایزنی های لازم برای خرید تجهیزات از کشورهایی همچون آلمان، ایتالیا و اتریش نیز صورت گرفته بود که تاکنون امکان انتقال این ماشین آلات میسر نشده است و امیدواریم با رفع تحریم ها بتوانیم این پروژه را اجرایی کنیم.

این مسئول از دیگر مشکلات شهر ایلا، بافت قدیمی و کم عرض بودن معابر و خیابان ها را اعلام و گفت: اصلاح هندسی معابر تابع طرح تفصیلی شهر است و هم اکنون مطالعات طرح جامع ترافیک شهر ایلام در حال انجام است.

وی تاکید کرد: برخی از نقاط شهری پس از ۱۰ سال ممکن است از نظر شریانی با معضل جدی روبرو شوند که اصلاح هندسی آنها باید در اولویت اجرا قرار گیرد.

شهردار ایلام اضافه کرد: پیشنهادهایی در این زمینه از سوی شهرداری به شورای ترافیک استان ارائه شده است که در صورت تصویب اجرا خواهند شد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.