کدخبر : 11207
چهارشنبه 26 آگوست 2020 - 13:49
یک دیدگاه

نگاهی به سفر رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به ایلام

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور همزمان با دومین روز از گرامیداشت هفته دولت به منظور رونمایی متمرکز از ۲۳۳ طرح هفته دولت در ایلام در سفری یکروزه وارد این استان شد.

جامک – لیلی خاکی: سعید اوحدی با استقبال قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام، علی‌اکبر بسطامی و سارا فلاحی نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی، محمد نوذری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام، اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام و جمعی دیگر از مسوولان صبح روز دوشنبه وارد فرودگاه شهدای ایلام شد.

وی در بدو ورود به ایلام در دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام، اعلام کرد: مطالبات و معوقات جامعه ایثارگران کشور در دولت تدبیر و امید به صفر رسیده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز در این دیدار از رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور خواست: درصد جانبازی افردیکه که پشت نوبت هستند زودتر تعیین تکلیف شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین الله‌نور کریمی‌تبار با قدردانی از اقدام‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام افزود: با توجه به وضعیت خاص جسمی جانبازان، این قشر نیازمند خدمات درمانی ویژه بوده و نباید در این زمینه دغدغه‌ای داشته باشند.

اوحدی سپس در آیین کلنگ‌زنی احداث ۴۰۰ واحد مسکونی ایثارگران استان ایلام با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، استاندار ایلام و جمعی از مسوولان در شهر ایلام شرکت کرد.

وی در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۳۰ هزار نفر از جامعه ایثارگران کشور اعم از دانشجو و دانش‌آموخته هم اینک مشکل بیکاری دارند که از این تعداد ۳۰ هزار نفر را فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد تشکیل می‌دهند.

استاندار ایلام نیز اعلام کرد: سهمیه ۲۵ درصد اشتغال ایثارگران این استان در کارخانجات فعال ایلام بویژه در طرح‌های مهمی نظیر پتروشیمی و نفت و گاز اجرایی شده است.

انعقاد تفاهم‌نامه ساخت مسکن و ایجاد اشتغال ویژه ایثارگران استان ایلام با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار ایلام از دیگر برنامه‌های سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بود.

این تفاهم‌نامه شامل تامین زمین و ساخت یک هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران توسط سعید اوحدی معاون رییس‌جمهوری و قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام در محل استانداری ایلام به امضا رسید.

براساس این تفاهم‌نامه تا پایان دولت دوازدهم بخش عمده‌ای از این واحدهای مسکونی تحویل متقاضیان و هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی نیز برای جامعه هدف مشمول و متقاضی اشتغال استان ایجاد می‌شود.

رونمایی از ۲۳۳ طرح هفته دولت با حضور رییس سازمان بنیاد شهید

۲۳۳ طرح و پروژه قابل افتتاح و کلنگ‌زنی دوشنبه همزمان با هفته دولت با حضور معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، استاندار ایلام، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسوولان استانی در استان ایلام رونمایی شد.

استاندار ایلام در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه طرح‌های بسیاری برای افتتاح و بهره‌برداری در استان داریم، گفت: تاکنون در سه نوبت و بصورت ویدئوکنفرانس با حضور رییس‌جمهوری بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح و یا شروع بکار شده است.

قاسم سلیمانی‌دشتکی ابراز امیدواری کرد: تا پایان فصل پاییز نیز چند طرح دیگر و افتتاحیه مهم در حوزه‌های مختلف با حضور رییس‌جمهوری انجام شود.

افتتاح گلزار شهدای ایلام با حضور معاون رییس‌جمهوری

افتتاح طرح ساماندهی گلزار شهدای صالح‌آباد ایلام دیگر برنامه سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به ایلام بود که با حضور استاندار ایلام، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی و جمع دیگری از مسئولان استانی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در حاشیه این آیین گفت: طرح ساماندهی گلزار شهدای صالح آباد در زمینی به گستره چهار هزار متر مربع انجام شده است.

اسدالله تولیده بیان کرد: این طرح شامل کف سازی، تعویض همه سنگ مزارهای شهدای معظم این گلزار، روشنایی داخل گلزار و محوطه بیرونی، سنگ فرش بیرون گلزار و فضای سبز است.

وی اظهار کرد: همچنین مرکز فرهنگی این گلزار نیز ساماندهی شده است و تمامی برنامه‌های مذهبی نظیر آیین‌های دعا و یادواره‌های شهدا در آینده در این مکان برگزار خواهد شد.

معاون رییس جمهوری: معوقات جامعه ایثارگران در دولت تدبیر و امید به صفر رسید

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام اینکه ۱۰۰ درصد معوقات و بدهی جامعه ایثارگران در دولت تدبیر و امید پرداخت شده و به صفر رسیده است، گفت: تا پایان دولت قبل میزان معوقات و بدهی جامعه ایثارگران ۵۷ هزار میلیارد ریال بود که در دولت یازدهم و دوازدهم به صورت کامل پرداخت شد.

اوحدی، عمده این معوقات را شامل پاداش بازنشستگی خانواده های شهدا، ذخیره مرخصی، ماده ۳۸ و بدهی دانشگاه ها که عمده آن مربوط به دانشگاه آزاد است، عنوان کرد.

موانع استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران رفع می شود

وی به مشکل اشتغال فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مشکلات در این زمینه حذف ماده ۴۸ قانون احکام بخشی از مقررات مالی کشور در سال ۹۳ بود که در قالب آن به ازای هر ایثارگر که در دستگاه اجرایی شاغل بود بعد از بازنشستگی می توانست فرزندش جایگزین شود.

وی یکی دیگر از مشکلات فرزندان ایثارگران را تبدیل وضعیت آنها عنوان کرد و افزود: در این زمینه نیز تفاسیر مختلفی شده بود که پیش بینی می شود تا یکماه آینده این ۲ مساله رفع و موانع استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران رفع شود.

احداث هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران ایلام

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید کشور یکی از مهمترین برنامه سفرش به ایلام را انعقاد تفاهم نامه احداث مسکن عنوان کرد و گفت: در قالب این تفاهم نامه هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی برای جامعه ایثارگران استان احداث خواهد شد.

به گفته اوحدی، با انعقاد این تفاهم نامه ۱۰۰ درصد مشکل مسکن ایثارگران استان ایلام رفع خواهد شد.

کلنگ احداث ۴۰۰ واحد مسکونی ایثارگران ایلام به زمین زده شد

وی در دومین برنامه سفرش به ایلام کلنگ احداث ۴۰۰ واحد مسکونی ایثارگران ایلام را به زمین زد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در این آیین گفت: این تعداد واحد مسکونی در زمینی به گستره ۱۳ هزار مترمربع و به صورت مسکونی، آپارتمانی احداث خواهد شد.

اسدالله تولیده بیان کرد: این واحدهای مسکونی با متراژ هر واحد ۱۰۰ مترمربع برای ایثارگران این استان احداث می‌شود.

وی محل تامین مالی این طرح را از محل منابع بانکی وام تبصره ایثارگران و تجمیع منابع مالی عنوان کرد.

۱۳۰ هزار ایثارگر کشور بیکار هستند

 معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در حاشیه این برنامه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: ۱۳۰ هزار نفر از جامعه ایثارگران کشور اعم از دانشجو و دانش‌آموخته هم اینک مشکل بیکاری دارند.

سعید اوحدی افزود: از این تعداد ۳۰ هزار نفر را فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد تشکیل می‌دهند که با مشکل بیکاری مواجه هستند.

وی با ذکر اینکه بر اساس بند ج ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه دولت موظف شده است همه فرزندان شهدا و فرزندان جانباز بالای ۷۰ درصد را استخدام کند، ادامه داد: در کنار این قانون از ظرفیت ماده ۲۱ قانون جامع خدمات ایثارگران شامل اختصاص سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران در آزمون‌های استخدامی دولت و یا هر مجموعه‌ای از نهادهای عمومی و غیره که از بودجه دولت استفاده می‌کنند به علاوه پنج درصدی که ویژه جانبازان بالای ۲۵ درصد است، استفاده می‌شود.

وی همچنین استفاده از ظرفیت‌های استانی در قالب انعقاد تفاهم‌نامه اشتغال را از دیگر اقدام‌ها برای رفع مشکل بیکاری جامعه ایثارگران کشور عنوان کرد.

رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به مشکل مسکن جامعه ایثارگران در کشور اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکل مسکن و اشتغال ایثارگران به عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلات این قشر، کارگروهی در این نهاد تاسیس و در این زمینه اقداماتی انجام گرفته است.

به گفته اوحدی، پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت تدبیر و امید میزان زمینی که برای مسکن جامعه ایثارگران اختصاص داده می‌شود به ۶۰ هزار مترمربع برسد که این میزان معادل میزان زمینی است که طی ۱۵ سال گذشته به جامعه هدف این نهاد واگذار شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. از گفتن این همه دروغ (رسیدگی به وضع ایثارگران) خسته نمی شوید؟ اینجانب جانباز با کد ملی ۲۵۱٠۶۹۲٠۴۶ با شماره تلفن ٠۹۱۷۱۲٠۶۶۴٠ با آدرس استان فارس شهرستان شیراز شهر جدید صدرا بلوار امام خمینی مجتمع مسکونی ارگ۲ بلوک ۱۷ طبقه دوم واحد دوم (۱۴) هستم سازمان بنیادشهید وامور ایثارگران کشور و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس و اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه دو شهرستان شیراز از زمان مجروحیتم تاکنون برای اینجانب چه کار کرده اند؟

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.