کدخبر : 11131
سه‌شنبه 28 جولای 2020 - 9:52
فاقددیدگاه

۴۳۲ مورد مغایرت طرح جامع شهر ایلام برطرف شد

شهردار ایلام گفت: کلیات طرح جامع شهر ایلام به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسیده و ۴۳۲ مورد مغایرت های شناسایی شده در این طرح برطرف شده است.

ایرنا: طالب صادقیان روز دوشنبه اظهار داشت: طرح جامع شهرها هر ۱۰ سال یکبار و با افق ۱۰ ساله تدوین و برای اجرا ابلاغ می شود.

وی افزود: طرح جامع شهر ایلام باید سال ۹۰ ابلاغ می شد ولی تا سال ۹۷ هنوز ابلاغ نشده بود که مشکلاتی را برای مدیریت شهری به دنبال داشته است.

شهردار ایلام یادآور شد: ۴۳۲ مورد مغایرت در این طرح شناسایی شد که در نیمه نخست سال ۹۷ با تلاش مجموعه کارشناسان به صفر رسید که باعث شد این طرح در استان به تصویب برسد.

صادقیان تاکید کرد: طرح جامع شهر ایلام برای تصویب نهایی به شورای عالی معماری و شهرسازی ارجاع شده است که پس از برگزاری ده ها جلسه کلیات این طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور مصوب شد و تنها موضوع الحاق پنج روستای اطراف شهر ایلام و همچنین کمربندی شمالی باقیمانده است که امیدواریم با حل این ۲ مساله شاهد تصویب نهایی طرح جامع شهر ایلام باشیم.

وی اضافه کرد: الحاق این روستاها همچون بانقلان، هفت چشمه، فاطمیه و چالسرا به شهر ایلام محاسن و معایب خاص خود را دارد که باید با لحاظ کردن این مسائل نسبت به اجرای آن اقدام کرد.

شهردار ایلام گفت: نبود زیرساخت های شهرسازی، اجتماعی و فرهنگی در این مناطق که همچنان دارای بافت روستایی هستند از مهم ترین مشکلات پیش رو در الحاق این پنج روستا به شهر ایلام است چراکه این روستاها از قواعد شهری در ساختمان سازی، معابر، گذر و جداول تبعیت نکرده اند و از این لحاظ ضابطه مند نیستند.

صادقیان تاکید کرد: اگر بخواهیم این مناطق را به شهر اضافه کنیم، باید قواعد و ضوابط شهری نیز رعایت شود که می تواند هزینه هایی را به ساکنان این روستاها تحمیل کند چراکه باید عوارض و هزینه هایی را پرداخت کنند.

وی یادآور شد: الحاق روستاها به شهر ایلام همچنین نیازمند ارائه خدمات شهری به این مناطق است که بار بیشتری را به مجموعه شهرداری تحمیل می کند که می طلبد متناسب با این موضوع تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز نیز تامین شود.

شهردار ایلام به محاسن اجرای این طرح نیز اشاره کرد و اظهار داشت: الحاق این روستاها به شهر باعث می شود نظارت بر ساخت و سازها بر طبق اصول و قواعد شهری افزایش یافته و خدمات نیز متناسب با شهرها به این روستاها ارائه و مبلمان شهری این روستاها ضابطه مند شود.

صادقیان تاکید کرد: هم اکنون در محدوده بلوار نبوت شهر ایلام بخش هایی هنوز به شهر ملحق نشده است که باعث شده ساخت و سازهای غیرمجاز در این مناطق بوجود آید که باید هرچه سریع تر تعیین تکلیف شود.

وی افزود: این معایب و محاسن از سوی شهرداری به کمیسیون مربوطه ارجاع شده و در نهایت اعضای این کمیسیون تصمیم گیرنده نهایی در خصوص الحاق این روستاها به شهر ایلام هستند.

شهر ایلام با ۲ هزار هکتار مساحت ۲۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

طالب صادقیان اول شهریورماه سال ۹۶ با کسب رای اکثریت اعضای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی به عنوان سی و هشتمین شهردار ایلام انتخاب شد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.