کدخبر : 11001
سه‌شنبه 30 ژوئن 2020 - 13:30
فاقددیدگاه
نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی:

عملیات اجرایی پتروشیمی هلیلان ماه آینده آغاز می شود

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از شروع بکار پتروشیمی هلیلان خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگ هایی که با مجری طرح پتروشیمی صورت گرفته مقرر شد تا یک ماه آینده عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.

علی اکبر بسطامی شامگاه دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان هلیلان با بیان اینکه نیازمند تغییر نگاه و نگرش نسبت به این شهرستان هستیم، اظهار داشت: مدیران کل استان باید به بحث محرومیت زدایی و شاخص هایی که لازمه شهرستان تازه تاسیس هلیلان است بعنوان یک اصل مهم توجه جدی داشته و اهتمام ورزند.

وی زیرساخت های شهرستان هلیلان از جمله راه های دسترسی، آب شرب، زیرساخت های شهری و اشتغال جوانان را مهم ترین مشکلات این شهرستان دانست و تاکید کرد: تنها عاملی که می تواند چهره این شهرستان را دگرگون کند همت و همدلی مدیران استانی است که ما هم در مجلس تمام توان خود را برای تحقق این امر بکار خواهیم گرفت.

بسطامی تصریح کرد: توزیع اعتبارات و طرح ها در هلیلان باید براساس اصل عام المنفعه بودن و عدالت باشد و سرمایه گذاری وجانمایی پروژه ها در مناطقی که محروم تر و مردم آن منطقه نیازمند تر هستند، اجرا شود.

نماینده حوزه شمالی ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان هلیلان توسط مدیران استانی گفت: توجه به آب و خاک هلیلان، کشاورزی و استفاده از اندیشه و نگرش جوانان مستعد و تحصیل کرده بومی باید در برنامه مدیران استان باشد.

وی همچنین اضافه کرد: پس از ارتقای هلیلان از بخش به شهرستان باید فرماندار و مدیران به استقرار همه ادارات در شهرستان اهتمام ورزند.

بسطامی گفت: بر اساس گزارش فرمانداری بسیاری از ادارات از ابتدای ارتقا تاکنون مستقل شده و در تلاش است مابقی ادارات هم در آینده نزدیک مستقل شوند.

بسطامی با بیان اینکه وضعیت زیرساخت های این شهرستان در آینده نزدیک دگرگون خواهد شد، یادآور شد: در طول چند ماه اخیر این منطقه مورد توجه مدیران استانی و کشوری قرار گرفته و کمیته جهت محرومیت زدایی و رفع مشکلات این مناطق در استان تشکیل شده است.

وی افزود: در تلاشیم برای رفع محرومیت هلیلان، علاوه بر نگاه دولت به این منطقه، از ظرفیت سازمان‌های مردم، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مستضعفان، معاونت مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و سایر نهادها استفاده کنیم.

ایجاد طرح های زودبازده بهترین راه بهبود وضعیت هلیلان است

دیگر نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: ایجاد طرح های زودبازده در هلیلان بهترین راه برای تغییر و بهبود وضعیت در این شهرستان است و با توجه به شرایط خوب و مستعد منطقه، ایجاد فعالیت ها و طرح های کشاورزی با مشاوره و راهنمایی جهاد کشاورزی می تواند تعیین کننده باشد.

سارا فلاحی اظهار داشت: اگر به شهرستان هلیلان بعنوان شهرستانی که تازه تاسیس شده است بنگریم، باید در همه نشست ها در استان در خصوص زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی ورزشی و تفریحی بحث و تبادل نظر کنیم که این امر منجر به تغییر نگاه و توجه بیشتر مسوولان به سمت این شهرستان می شود.

وی افزود: شهرستان هلیلان به دلیل قرار گیری در بین استان های ایلام، لرستان و کرمانشاه دارای ظرفیت های بسیار بالایی است که باید این ظرفیت ها را شناخت و برای آن طرح و برنامه مشخص تنظیم کرد.

وی یادآور شد: وظیفه یک نماینده در مجلس شورای اسلامی توانایی و قدرت رایزنی برای ایجاد امکانات در همه نقاط استان و بصورت ویژه شهرستان تازه تاسیس هلیلان است که در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

منتخب حوزه شمالی ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور میدانی مدیران استان در این شهرستان مایه دلگرمی و امید برای مردم این منطقه است، یادآورشد: هدف از این کار حضور مسوولان بین مردم و شنیدن صدای مردم است و برای مسائل آنان طرح و برنامه داشته باشند.

وی اضافه کرد: پس از حضور مدیران استانی و ارائه طرح ها توسط آنها در این شهرستان، ما نیز از وظیفه نظارتی خود استفاده می کنیم و درصد پیشرفت پروژه ها را در این شهرستان رصد خواهیم کرد و در حد توان برای به اتمام رسیدن طرح های نیمه تمام تلاش خواهیم کرد.

فلاحی یکی از راههای برون رفت از مشکلات امروزه را حضور و پای کار آمدن گروه‌های جهادی در استان و شهرستان تازه تاسیس هلیلان دانست و تاکید کرد: با حضور گروه‌های جهادی در این شهرستان می‌توان بسیاری از مشکلات زیرساختی، بهداشتی و ارتباطی را برطرف کرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، مردمی سازی اعتبارات را راهی بی بدیل در مقابل چالش صادرات نفتی عنوان کرد و افزود: در هر عرصه ای مردم حضور می یابند قطعا حل مسایل و مشکلات سهولت پیدا می کند کما اینکه در بحث شیوع کرونا و مقابله با آن حضور گروه‌های مردم نهاد و سمن ها بسیار مثبت و تاثیر گذار بود.

فلاحی با بیان اینکه قانون راهی برای سعادت امور روزمره بشر است، تصریح کرد: ما در مجلس تلاش خواهیم کرد مواد قانونی را وضع کنیم که به مردم کمک کند و زندگی مردم را تسهیل بخشد.

وی در ادامه از مدیران استانی حاضر در جلسه خواست که مصوبات و طرح های در دست اجرا در هلیلان را پیگیری کنند و بصورت مستمر لیست عملکردهای خود را در این شهرستان گزارش دهند.

فلاحی همچنین در این خصوص اضافه کرد: در روند افتتاح طرح ها در هلیلان در صورت مواجه با مشکلاتی نظیر کمبود اعتبارات از وزارتخانه متبوع، پیگیر بودجه لازم جهت اتمام پروژه های نیمه تمام خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره با انتخاب شدن شهرستان هلیلان بعنوان شهرستان پایلوت جهت محرومیت زدایی گفت: باید همه برای رشد و توسعه این شهرستان تلاش کنیم که محرومیت این شهرستان رفع شود.

منتخب مردم حوزه شمالی استان در مجلس ضمن قدردانی از ورزشکاران هلیلانی برادران جلیل و خلیل ناصری خاطر نشان کرد: این شهرستان با کمبود امکانات و خدمات ورزشی توانست دو ورزشکار در تراز ملی و جهانی داشته باشد که این خود نشان دهنده وجود استعداد ورزشی در بین جوانان این شهرستان است.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.