کدخبر : 10800
دوشنبه 11 می 2020 - 8:15
فاقددیدگاه
مدیر کل کمیته امداد حضرت امام (ره) استان ایلام:

چهار هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایلامی ایجاد شد

مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: سال گذشته چهار هزار فرصت شغلی با اعتبار یک هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال برای مددجویان مورد حمایت این نهاد در استان ایجاد شد.

به گزارش جامک؛ قنبر موسی نژاد افزود: این‌ اعتبار در قالب تسهیلات قرض الحسنه اشتغال تبصره ۱۶ قانون بودجه کشور و اعتبارات اشتغال پایدار عشایر و روستاییان با همکاری بانک های عامل استان اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه مناطق محروم و روستایی برای اجرای طرح های اشتغال زایی کمیته امداد در اولویت قرار دارند، تاکید کرد: از این تعداد دو هزار و ۵۷۷ طرح در مناطق محروم روستایی و هزار و ۲۲۵ طرح نیز در سایر مناطق استان اجرا شده اند.

مدیرکل کمیته امداد ایلام با بیان اینکه مددجویان مرد حدود دو برابر بیشتر از مددجویان زن متقاضی طرح های اشتغال زایی هستند، یادآور شد: از تعداد طرح های اجرا شده دو هزار و ۵۰۰ طرح توسط مددجویان مرد و هزار و ۳۰۰ طرح نیز توسط مددجویان زن اجرا شده است.

موسی نژاد اضافه کرد: علاوه بر طرح های اشتغال زایی عنوان شده در این مدت، به منظور تقویت و گسترش فرهنگ کار و تلاش در جامعه مددجویی ۶۰ طرح کارانگیزی، ۹۹ طرح توان افزایی اجرا و ۲۴۶ مورد کاریابی برای افراد بیکار دارای مهارت پیگیری و از طریق بنگاه های اقتصادی فعال بکارگیری شده اند.

۷۰ هزار نفر در ایلام از خدمات حمایتی کمیته امداد برخوردارند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.