کدخبر : 10765
شنبه 9 می 2020 - 7:49
فاقددیدگاه

۸۹ هزار ورزشکار در رشته جودو فعال هستند

رییس فدراسیون جودو گفت: ۸۹ هزار نفر ورزشکار جودو در کشور فعالیت دارند که رشد ۴۸ درصدی تعداد ورزشکاران در این رشته را نشان می دهد.

آرش میراسماعیلی در مجمع انتخابات هیات جودو استان ایلام اظهار داشت: رشته جودو در چند سال گذشته به جایگاه شایسته خود نرسیده است و اگر ما در ورزش جودو روی سنین پایه کار کنیم به جایگاه ویژه ای در سطح استان، کشور و المپیک می رسیم.

وی افزود: انتظار داریم تعداد ورزشکاران جودو در استان ایلام به ویژه در سطح شهرستان ها در سطوح پایه افزایش یابد و در این زمینه از هیچ کمکی به ورزشکاران استان دریغ نخواهیم کرد.

میراسماعیلی یادآور شد: ایلام از جمله استان های بدون حاشیه و دارای قابلیت بسیار بالا در رشد جودو در کشور است و چنانچه این اتحاد و همدلی ادامه یابد شاهد رشد این رشته در آینده نزدیک هستیم.

رییس فدراسیون جودو گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال ۹۹ باید آمار ورزشکاران جودو به بیش از ۲۰۰ هزار نفر برسد.

میراسماعیلی اضافه کرد: با افزایش تعداد ورزشکاران این رشته در استان و شهرستان ها همچنین فعال کردن جودو بانوان می توانیم به رشد و توسعه این ورزش در استان کمک کنیم.

رییس فدراسیون جودو گفت: استان های مرزی را جهت اردوهای مشترک فعال کردیم و انتظار داریم که در این فرصت با برگزاری اردوهای مشترک با کشورهای همجوار میزان آمادگی خود را افزایش دهند.

میراسماعیلی ادامه داد: با توجه به اینکه دفاع شخصی جزیی از رشته جودو محسوب می شود از این طریق می‌توانیم به افزایش تعداد ورزشکاران کمک کنیم.

وی اظهار داشت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افزایش تعداد داوران بین المللی و رشد ورزش جودو در استان ایلام باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام نیز در این نشست گفت: برای ایجاد تحول و رشد جودو استان نیارمند تفکری جدید در این ورزش هستیم.

مظفر علی شائی افزود: آیتم های رشد ورزش جودو در استان از جمله مدیریت، مربی، امکانات و منابع مالی وجود دارد و آموزش مهم ترین راه و کلید نجات تقویت آموزش در این رشته است.

وی با بیان اینکه توجه به آموزش و توسعه کارگاه های رشته جودو در سطح شهرستان ها از برنامه و اولویت های ماست، گفت: آموزش میانبر توسعه ورزش است و با افزایش تعداد ورزشکاران و کارگاه‌ها در سطح شهرستان ها قطعا به ورزش استان کمک خواهیم کرد.

در مجمع انتخابات هیات جودو استان، وحید عبداللهی پور با ۱۲ رای برای چهار سال دیگر بعنوان رییس هیات ابقا شد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.