کدخبر : 10476
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
فاقددیدگاه

مردم بخش چوار جمعه آخر سال به مزار نمی‌روند

آخرین پنجشنبه و جمعه پایان هرسال، ایرانیان براساس یک رسم دیرین، برای استقبال از عید نوروز و شروع جشن های سال نو، ابتدا به زیارت اهل قبول می روند.

جامک: قرائت کلام الله مجید و نثار فاتحه، صدقه دادن، تهیه حلوا و عطرافشانی با عود و گلاب محمدی، فضای معنوی ویژه‌ای به آرامستان ها می بخشد. این حس و حال، نوید دهنده شروعی دیگر و اعلام پایان یک سال شمسی است.

ماه‌های پایانی سال ۹۸ و در آستانه سال نو، شیوع ویروس ناشناخته و جدید کرونا و جان باختن تعداد زیادی از مردم ایران، شرایط جدیدی را به وجود آورده است. تعطیلی زودهنگام مدارس، نیمه فعال و تعطیل شدن بازارها، منع تجمعات، لغو مراسم های ترحیم، عروسی، نشست های اداری، همایش ها، ممانعت از ورود مسافران به شهرها و…، از جمله اقدامات انجام شده برای مهار این بیمار مهلک است.

راه‌اندازی پویش های مردمی، دعوت بزرگان، رهبران فکری، فعالان اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای برای ماندن مردم در خانه به عنوان امن ترین مکان و پرهیز از ترددهای غیر ضرور بخشی از پازل پیشگیرانه برای مبارزه با ویروس کرونا است.

مردم بخش چوار و روستاهای تابعه نیز در همراهی با پویش های سراسری، در جهت احترام و حمایت از تصمیمات ستاد استانی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم حضور مردم استان در جمعه‌ی آخر سال بر مزار، ضمن گرامیداشت یاد عزیزان درگذشته‌ی خود به جهت حفظ سلامتی و رعایت اصول بهداشتی و عدم حضور در اجتماعات در این روزهای خطیر، به پویش”نه به حضور بر سر مزار” در جمعه‌ی آخر سال پیوسته و امسال بر مزار درگذشتگان خود حضور نخواهد یافت.

آرامستان بهشت معصومه چوار و آرامستان امامزاده حاج بختیار به عنوان دو مکان اصلی محل دفن درگذشتگان این بخش در آخرین جمعه پایان هر سال از تجمع مردمی بسیار بالا و ترافیک زیادی برخوردار هستند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.