کدخبر : 10202
یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۷:۴۸
فاقددیدگاه
با حضور رئیس فدراسیون

رئیس هیئت کوهنوردی ایلام انتخاب شد

رییس فدراسیون کوهنوردی گفت: با توجه به کوهستانی بودن استان ایلام، داشتن سالن اختصاصی یکی از ضروریات رشته صخره‌نوردی است و می‌توان استعدادهای درخشانی از این طریق شناسایی کرد.

«رضا زارعی»  در مجمع انتخاب رییس هیات کوه‌نوردی استان ایلام اظهار کرد: استان ایلام در رشته کوه‌نوردی ظرفیت مناسبی دارد اما در جایگاه مناسب خود قرار نگرفته و باید تلاش کرد با استفاده از پتانسیل موجود به مقام شایسته‌ای برسد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته ایلام مانند بسیاری از استان‌های دیگر حضور خود را با چالش فراوانی حفظ کرده اما پس از انتخاب رییس هیات باید این مشکلات رفع و هیچ عذری برای عدم توسعه و فعالیت مجدد پذیرفتنی نیست.

زارعی گفت: با وجود همه مشکلات در این رشته، استان ایلام سال ۹۳ رتبه سوم صعود ورزشی را از آن خود کرد و در رتبه‌بندی آموزشی نیز رتبه نخست کشور را کسب کرده که نشان دهنده ورزشی بودن آن است.

وی تاکید کرد: با وجود ظرفیت‌های بالقوه در رشته کوه‌نوردی، زیرساخت‌ها در این رشته ورزشی در استان ها وجود ندارد که فدراسیون در این زمینه هیات کوه‌نوردی ایلام را حمایت می‌کند.

رییس فدراسیون کوه‌نوردی اضافه کرد: باید کوه‌های مرتفع استان معرفی شود و ۶ ماه نخست سال که امکان صعود وجود دارد، از این ظرفیت استفاده کرد.

زارعی بر برگزاری جشنواره و مسابقات در این زمان تاکید کرد و  گفت: برگزاری جشنواره در این منطقه می‌تواند سبب تجهیز دیواره برای صخره‌نوردی و در کنار آن شناسایی افراد مستعد شود و فعالیت هیات کوه‌نوردی باید به طور عمده در عرصه آموزش، قهرمانی، استعدادیابی و سازندگی باشد.

زارعی تاکید کرد: تنها ۶ استان در کوه‌نوردی و صخره‌نوردی کشور شاخص هستند که علت پیشرفت آنها دسترسی به سالن اختصاصی بوده است.

«مظفر علی‌شائی» مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این نشست اظهار کرد: هیات کوه‌نوردی استان چندی است که با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کرده و انسجام خاصی نداشت اما اکنون با انتخاب رییس جدید این فرصت ایجاد شده است که به وحدت برسد.

وی گفت:  با حضور رییس جدید می‌توانیم توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان ایلام را که در بسیاری از نقاط کشور وجود ندارد به کشور معرفی کرده و بشناسانیم و  کشور را متوجه این ظرفیت خدادادی در ایلام کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام با بیان اینکه یکی از وظایف عمومی در حوزه کوه‌نوردی تشکیل پویش‌های کوه‌پیمایی است و باید کوهستان به مخاطبان استان معرفی شود و برای رسیدن به این هدف لازم است تا  هیات یک تقویم هفتگی و مناسبتی داشته باشد و در رویدادهای همگانی صاحب تقویم شویم، ادامه داد: این هیات فرصت دارد تا پایان سال برای سازماندهی و استعدادیابی اقدام کند و تمام اعزام‌ها باید با برنامه‌ریزی قبلی انجام شود.

علی‌شائی تاکید کرد: امیدواریم با تدوین برنامه‌ها این هیات از نبود مدیریت خارج شود و ایلام را به سمت کوه‌نوردی، کوه‌پیمایی و صخره‌نوردی پیش ببرد.

مجمع انتخابات هیات کوه‌نوردی ایلام با حضور رییس فدراسیون کوه‌نوردی، رییس کمیته امور استان‌ها، مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام تشکیل شد و «جلال پاشاپوریان» با هشت رای از ۱۴ رای برای چهار سال رییس هیات کوه‌نوردی استان ایلام شد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.