کدخبر : 10101
شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۸:۲۱
فاقددیدگاه
فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام؛

دشمن دست درازی کند سینه آنان را از سُرب پُر می کنیم

رزمایش بزرگ الی بیت المقدس، با حضور گردان های بیت المقدس، امام علی (ع) و کوثر همزمان با سراسر کشور در شهرستان های دهلران، مهران، دره شهر و آبدانان برگزار شد.

سردار “جمال شاکرمی” فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در محل برگزاری رزمایش در شهرستان دهلران گفت: هدف از این رزمایش ارتقاء سطح آمادگی گردان‌های بسیج و تمرین واقعی عملیات مقابله با تهدیدات دشمن و کسب الگوی لازم برای آمادگی در همه شرایط است. این رزمایش در منطقه مرزی دهلران در امتداد عملیات‌های فتح المبین ها و والفجرها پربارتر، همان مسیر را ادامه می دهد. زیبایی های این رزمایش ها در قرار گرفتن جوانان و نوجوانان با گویش های مختلف اعم از کرد، لر و عرب در یک صف واحد برای مقابله با دشمنان است. رزمایش ها صحنه آزمون و ایجاد آمادگی برای حضور در صحنه های خطر است که باید برای رو در رو شدن احتمالی، سناریوها را واقعی طراحی کرد.

اقتدار و آمادگی گردان‌های بسیج از مهم‌ترین پیام‌های این رزمایش است که بسیجیان با بهترین شرایط آمادگی، این توان را به نمایش می‌گذارند. امروزه بسیجیان با تمام توان و اقتدار در صحنه ها حضور داشته و ضمن هوشیاری و رصد کامل وقایع، از انقلاب، آرمان های امام راحل و منویات رهبر فرزانه انقلاب حفاظت و حراست می کنند. بسیجیان در همه صحنه‌های خدمت رسانی نیز حضوری فعال دارند و خدمات شایسته ای به خصوص در مناطق محروم ارائه کرده اند. در حوادث اخیر هم که جریان های منافقین، سلطنت طلبان، دموکرات، کومله و همه جریان های معاند به صحنه آمدند اما با سیل خروشان مردم و بسیج به عقب رانده شدند. فلذا طرح رزمایش ها هم دفاعی هم امنیتی و هم نظامی البته با نگاه فرهنگی و در کل تلفیقی از همه صحنه ها است که طی آن همه توانمندی ها و آمادگی ها چک شده و براساس واقعیت ها با دشمن فضای تقابل ایجاد می شود. بسیج همیشه گوش به فرمان ولایت است و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی را در مسیر توسعه و تعالی نصب العین خود قرار می دهد و در کنار سایر نیروهای مسلح و نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی یک امنیت پایدار را برقرار کرده است.

نکته قابل توجه در این تمرین ها بهره گیری از سلاح های بومی و داخلی که توسط توانمندی های فرزندان این مرز و بوم در شرایط تحریم به تولید انبوه رسیده و دشمنان را از اهداف خود دور کرده است. امروزه شکل جنگ ها پیچیده و چند ضلعی است که اضلاع آن در ابعاد مختلف از جمله جنگ اقتصادی و خیابان ها نمود دارد. امروز جریان فاسد داعش و تکفیری ها که سیلی محکمی خوردند منتظر فرصتی برای نفوذ هستند که به همه دشمنان هشدار می دهیم در صورت نزدیک شدن به مرزها و دست درازی، سینه آنان را از سُرب پُر خواهیم کرد. در آستانه انتخابات باید مراقب عوامل داخلی و خارجی بود و به افرادی که در پازل دشمن بازی کنند هشدار می دهیم بسیجیان با چشمانی نافذ و نگاهی بصیر اهداف دشمنان را رصد می کنند‌.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.