کدخبر : 9563
دوشنبه 30 سپتامبر 2019 - 7:45
فاقددیدگاه

جابجایی کالاهای تجاری از مرز مهران ممنوع است

مدیر کل گمرک استان ایلام گفت: زائران باید توجه داشته باشند کالاهایی که از مرز مهران جا به جا می‌کنند جنبه تجاری نداشته باشد.

روح الله غلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران  افزود: زائران اربعین حسینی باید در زمینه جا به جایی کالا دقت بسیاری داشته باشند، زیرا جا به جایی برخی کالاها از مرز بین المللی مهران جرم محسوب شده و به طور کلی ممنوع است.

وی ادامه داد: کالاهایی که از مرز بین المللی مهران توسط زائران جا به جا می‌شود نباید به هیچ وجه جنبه تجاری داشته باشد و با افرادی که این نوع کالاها را جا به جا کنند به شدت برخورد خواهد شد.

مدیر کل گمرکات استان ایلام  خروج کالاهای اساسی خانوار از جمله قند، شکر، برنج، روغن، حبوبات، چای و … را توسط زائران اربعین حسینی از طریق مرز مهران ممنوع  اعلام کرد.

وی اضافه کرد: خروج زیورآلات و طلا و جواهر و همچنین جا به جایی ارز توسط زائران با محدودیت‌های خاصی رو به رو است و فقط تا سقف مشخصی امکان جا به جایی وجود دارد.

مدیر کل گمرکات استان ایلام در رابطه با جا به جایی دارو بیان کرد: زائران به هیچ عنوان نباید برخی از داروها به ویژه داروهای کدئیندار را با خود حمل کنند مگر داروهایی که تحت نظر بخشنامه سازمان غذا و دارو و با نسخه پزشک تجویز شده باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.