کدخبر : 8983
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۵۶
فاقددیدگاه

بکارگیری نیروهای غیربومی در شرکت های فعال دهلران ممنوع است

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: بكارگیری نیروهای غیربومی در شركت های فعال منطقه دهلران ممنوع است و به هیچ وجه اخراج یا تعدیل نیرو در شركت های دهلران را نمی پذیریم.

شکراله شیرخانی در نشست کمیسیون کارگری دهلران اظهار داشت: بومی گزینی در شرکت های نفت و گاز منطقه مطالبه اجتماعی مردم و جوانان دهلرانی است .
وی افزود: دیگر اجازه بکارگیری نیروهای غیر بومی در شرکت های فعال منطقه را نمی دهیم و ساز و کار آن هم ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه است که تاکید بر بکارگیری نیروهای بومی دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام تاکید کرد: در صورتیکه شرکت ها این ماده قانونی را رعایت نکنند مصوبه کمیسیون کارگری را و به مراجع قضایی جهت برخورد قانونی ارجاع می شوند.
شیرخانی با اشاره به اینکه برای شاغل شدن ۲ ضابطه یعنی آزمون و دفاتر کاریابی ملاک است، یادآور شد: بر این اساس افراد ثبت نامی در این دفاتر با اولویت ثبت نام و تخصص باید در واحدهای کارگری مشغول شوند و ناظر این کار در استان اداره کل و در شهرستان ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی هستند.
وی اضافه کرد: امکان اخراج یا تعدیل هیچ نیرویی را نمی دهیم و تاکید می شود از شرکت های جایگزین نیروها بکارگیری شوند و در پتروشیمی دهلران هم باید این روش اعمال شود.
فرماندار دهلران نیز گفت: در سال رونق تولید بایستی تمام دغدغه ها این باشد که شرایط اشتغال در حالت فعلی را حفظ کنیم.
مجید عسگری رفع مسایل و مشکلات کارگری را در شرایط فعلی مهم و حائز اهمیت دانست و افزود: بکارگیری نیروهای بومی باید در عمل لحاظ شود.
وی تاکید کرد: شرکت های فعال در منطقه باید بعنوان یک دانشگاه علمی و کاربردی در تربیت و تخصص نیروهای بومی نقش داشته باشند. ایرنا

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.