کدخبر : 16984
یکشنبه 4 دسامبر 2022 - 11:19
فاقددیدگاه

صدور بیش از ۷۹۰ هزار پروانه عبور بار ترافیکی در ایلام

مدیر حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام از صدور بیش از ۷۹۰ هزار پروانه عبور بار ترافیکی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

حسنی مدیر حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۷۹۳ پروانه عبور بار ترافیکی در استان ایلام صادر شده است.

وی افزود: اقدام به حمل بار بیش از ظرفیت مجاز از سوی برخی رانندگان حامل کالا، علاوه بر تخریب رویه آسفالت موجب کاهش عکس العمل راننده در کنترل وسیله نقلیه شده و زمینه را برای وقوع تصادفات جاده ای فراهم می کند.

معاون حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: با تشدید نظارت بر عملکرد ناوگان باری در محورهای حوزه استحفاظی ایلام، کشف اضافه تناژ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

حسنی گفت: به منظور ارتقا ایمنی و عبور و مرور با همکاری و مشارکت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و پلیس راه و استقرار گشت های مشترک سیار و ثابت، ظرفیت و مهار صحیح و ایمن محموله های ناوگان کنترل شده و به تخلفات رانندگان رسیدگی و خسارت وارده به راه دریافت گردد.

وی افزود: یکی از عوامل تخریب رویه آسفالت جاده ها و بناهای فنی، حمل و نقل بار بیش از حد مجاز است و گشت های تخلفات اضافه تناژ با رصد کردن جابه‌جایی کالا توسط ناوگان باری از این امر جلوگیری می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.