کدخبر : 10732
شنبه 2 می 2020 - 12:00
فاقددیدگاه

کرونا ۲۰ درصد مصرف آب شرب در ایلام را افزایش داد

مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه بیماری کرونا باعث افزایش سرانه مصرف آب تا بیش از حد مجاز شده است، گفت: میانگین افزایش مصرف آب در استان ۲۰ درصد است.

ایرنا: نورالله تیموری اظهار داشت: طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان آب و فاضلاب، میزان مصرف آب در استان در ایام شیوع کرونا افزایش چشمگیری یافته و انتظار داریم شهروندان از مصارف غیرضروری در این ایام خودداری کنند.

وی تصریح کرد: با ادامه روند کنونی مصرف  آب هم در نقاط شهری و هم روستایی، حتما دچار مشکل خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت آب شرب مردم روستایی و شهری استان مطلوب است به شهروندان توصیه کرد: تا از مصارف غیرضروری در این ایام خودداری کنند.

تیموری یادآور شد: همه ما باید در مصرف آب شرب صرفه جویی کنیم، نمونه بارز این صرفه جویی، بسته بودن شیر آب در زمان ۲۰ ثانیه شستشوی دست ها می تواند از هدر رفتن حداقل ۶ لیتر آب ظرف همین چند ثانیه جلوگیری کند.

وی از شهروندان خواست تا با مدیریت مصرف، سرانه مصرف آب را کاهش دهند تا تابستان کم مشکلی را به لحاظ تامین آب داشته باشیم.

تیموری تاکید کرد: سامانه ۱۲۲ حوادث و اتفاقات شرکت آب و فاضلاب استان به صورت شبانه روز در خدمت شهروندان است تا حوادث شبکه های آب یا فاضلاب را  جهت رسیدگی و رفع مشکل، گزارش نمایند.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین برنامه های شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، جلوگیری از مشکل کم آبی در ایام تابستان در استان و به خصوص در شهر ایلام است.

گفتنی است، در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند و بیش از ۵۳ درصد تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.