کدخبر : 10328
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۳۰
فاقددیدگاه

جانمایی ۱۰ نقطه برای احداث بازارچه میوه و تره‌بار در ایلام

شهردار ایلام گفت: ۱۰ نقطه در سطح شهر ایلام برای احداث بازارچه و عرضه میوه و تره‌بار ارزان به شهروندان ایلامی جانمایی شده است و به فروشندگان و تولیدکنندگان واگذار می‌شود.

طالب صادقیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بالا بودن قیمت میوه و تره‌بار در سطح شهر ایلام نسبت به سایر مناطق و بر اساس بند هشت مصوبه ۶۹ کارگروه تنظیم بازار، مکان‌های مناسبی برای ایجاد میدان میوه و تره‌بار توسط شهرداری شناسایی شده است.

وی افزود: هم اکنون فراخوان به صورت مزایده برای فعالیت این بازارچه‌ها زیر نظر شهرداری در راستای کنترل قیمت، تنظیم بازار و تابع قیمت اعلامی مصوبات ستاد تنظیم بازار اعلام شده است.

شهردار ایلام یادآور شد: توزیع گوشت گرم، گوشت مرغ، میوه و سایر موارد مصرفی مورد نیاز در این بازارچه‌ها به صورت تعیین قیمت واحد انجام می‌گیرد.

صادقیان از جمله مزایای ایجاد این بازارچه‌ها را مقرون به صرفه بودن برای شهروندان، تامین مایحتاج مردم به صورت مستقیم و حذف واسطه‌ها، کاهش بار ترافیکی سطح شهر، مهار قیمت میوه و تره‌بار و ارایه خدمات مطلوب و دسترسی آسان شهروندان به اقلام مصرفی مورد نیاز برشمرد.

وی تاکید کرد: مکان‌های برپایی این بازارچه‌ها در سطح شهر به گونه‌ای طراحی خواهد شد که از پراکندگی مطلوب از نظر جمعیتی برخوردار باشد.

شهردار ایلام از همه تولیدکنندگانی که عرضه مستقیم دارند خواست پای کار بیایند و کالاهای تولیدی خود را در این بازارچه‌ها عرضه کنند تا بدون واسطه به دست مصرف کنندگان برسد.

صادقیان همچنین خواستار همکاری اداره کل بازرسی استان برای حذف مزایده شد و گفت: اگر مزایده برگزار شود احتمال دارد دوباره دلال‌ها برنده شوند و خللی در روند اهداف اصلی طرح ایجاد شود.

وی اضافه کرد: مجموعه شهرداری در تلاش است تا با ارایه مطلوب‌ترین خدمات به شهروندان در راستای تسهیل خدمات به آنان بکوشد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آمار اعلام قیمت میوه و تره‌بار در ایلام نسبت به سایر استان‌های کشور بالاتر است که حمل و نقل، دوری از مرکز، عدم نظارت اتحادیه، دلال‌بازی و نبود باغات میوه مورد نیاز در استان از جمله دلایل افزایش این قیمت‌ها اعلام می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.