کدخبر : 9374
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
فاقددیدگاه

برقراری پرواز ایلام به نجف در ایام اربعین/ هلیلان در مسیر آبادانی

استاندار ایلام از رایزنی‌های انجام شده با بنیاد مستضعفان کشور در خصوص تحت پوشش قرار دادن منطقه هلیلان توسط این بنیاد خبر داد.

 به گزارش جامک به نقل روابط عمومی استانداری «قاسم سلیمانی دشتکی» در دیدار با سردار سرتیپ سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور و معاونین ایشان از تلاش ها و زحمات سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین در اربعین ۹۷ و سیل فروردین ماه ۹۸ تشکر و اظهار کرد: در استان وحدت و همدلی مثال زدنی بین دولت با دیگر نهاد ها و ارگان های مهم کشور از جمله سپاه پاسداران برقرار است .

در این دیدار که سردار شاکرمی فرمانده سپاه استان نیز حضور داشت سلیمانی دشتکی پای کار بودن سپاه و بسیح در کنگره بزرگ اربعین را بی بدیل خواند و گفت: این وحدت و همدلی بر تمام امور استان وجود دارد و در اربعین پیش رو نیز با قدرت هر چه بیشتر ادامه خواهد یافت .

استاندار ایلام در ادامه ضمن تشریح اقدامات انجام شده در بحث اربعین و قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان گفت: امروز تمام مجموعه ها و نیروهای دلسوز استان تمرکز خود را بر دو مقوله مهم اربعین و بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان گذاشته اند و در این زمینه حضور مستمر و تعامل و همکاری سپاه و بسیج با مجموعه دستگاه های اجرایی قابل تقدیر است .

وی در ادامه گفت: زیرساخت های اربعین در استان با روند مطلوبی در حال انجام است و در این میان پروژه های خوبی نیز توسط نیروهای سپاه و قرارگاه خاتم در حال انجام است .

وی در ادامه به پروژه های راه سازی، استراحت گاه های متعدد در پایانه مرزی و تکمیل مجتمع سید الشهدا (ع) که توسط سپاه در حال انجام است، اشاره کرد و ادامه داد: برنامه های متنوعی در راستای خدمت رسانی به زوار توسط دولت با همکاری این ارگان مهم در حال اجرا است و به موازات این اقدامات بحث راهیان نور و برگزاری کنگره شهدا در استان نیز در دستور کار است .

در این نشست سردار سلیمانی ضمن تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری خوب استاندار ایلام با مجموعه نیروهای سپاه و بسیج در استان اظهار کرد: بسیج و سپاه همچون گذشته در برگزاری مراسم باشکوه اربعین و کمک و امداد رسانی به مناطق سیل زده استان پای کار خواهد بود و همکاری خواهد داشت .

همچنین «قاسم سلیمانی دشتکی» با اشاره به دیدارهای دو روز اخیر در تهران گفت: در این سفر بحث تقسیمات کشوری مناطق مختلف استان که تحت اقدام وزارت کشور است مورد بحث و پیگیری قرار گرفت و در این راستا به زودی شاهد خبرهای خوشی برای مردم هلیلان خواهیم بود.

وی از برقراری پرواز ایلام به نجف در ایام اربعین خبر داد و گفت: طبق توافقات بعمل آمده در این ایام هر هفته چهار پرواز رفت و برگشت انجام می پذیرد که در صورت توجیه می‌تواند بعد از اربعین نیز ادامه داشته باشد.

سلیمانی دشتکی از رایزنی‌های انجام شده با بنیاد مستضعفان کشور در خصوص تحت پوشش قرار دادن منطقه هلیلان توسط این بنیاد خبر داد و گفت: این پیشنهاد از طرف استانداری ایلام به بنیاد مستضعفان کشور ارائه شده است که هم زمان با محرومیت زدایی از شهرستان ملکشاهی این منطقه محروم استان نیز تحت اقدام قرار گیرد که با قول مساعد و بررسی با دید مثبت از طرف رئیس بنیاد مستضعفان کشور روبه رو شده است.

هلیلان یکی از بخش‌های محروم شهرستان چرداول است که از دو دهستان هلیلان و زردلان تشکیل شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.