کدخبر : 11533
یکشنبه 8 نوامبر 2020 - 12:28
فاقددیدگاه

کارخانه تولید لاستیک خودرو در ایلام احداث می شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به اینکه مسیر حضور سرمایه گذاران در استان هموارتر و دستگاه های تخصصی با همراهی معاونت اقتصادی استانداری از اجرای طرح های جدید استقبال می کنند، گفت: کارخانه تولید لاستیک خودرو با مشارکت بخش خصوصی در استان ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستم زاد روز یکشنبه در نشست بررسی طرح سرمایه گذاری تولید لاستیک در استان اظهار داشت: ایلام از نظر امنیت سرمایه گذاری در ردیف استان های برتر کشور قرار دارد و تمهیدات لازم برای استقبال از سرمایه گذاران با فراهم شدن زیرساخت ها نظیر زمین، آب و برق و گاز اندیشیده شده و آماده همکاری با سرمایه گذاران داخلی و خارجی هستیم.

وی افزود: امروز طرح تولید لاستیک با ظرفیت تولید پنج هزار تن انواع لاستیک خودروهای سبک و سنگین و اشتغالزایی ۸۰۰ نفر توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی و بدون نیاز به تسهیلات ارزی و ریالی بررسی و مقرر شد دستگاه های تخصصی ظرف مدت ۲ هفته نسبت به تعیین تکلیف جانمایی زمین مورد نیاز و سایر زیرساخت و استعلامات اقدام کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام تاکید کرد: این طرح با سرمایه گذاری مستقیم و با فناوری تحت لیسانس ژاپن پس از جانمایی زمین در استان کلنگ زنی خواهد شد.

رستم زاد یادآور شد: امیدواریم پس از تعیین تکلیف زمین و سایر زیرساخت ها بر اساس برنامه زمانبندی طرح اجرا و شاهد اشتغالزایی آن در استان باشیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام نیز در این نشست گفت: طرح تولید لاستیک جزء اولویت های سرمایه گذاری در کشور است.

رضا محمدرحیمی اظهار داشت: با توجه به تغییرات نرخ ارز و واردات ۵۰ درصدی لاستیک، بدون شک این طرح جزو اولویت های سرمایه گذاری در کشور و استان محسوب می شود.

وی ابراز امیدواری کرد اجرای طرح های تولیدی با کمک بخش خصوصی تحرکی اساسی در خودکفایی کشور و جهش تولید ایجاد کند.

مجری طرح نیز گفت: این طرح با هدف تولید سالانه پنج هزار تن لاستیک خودروهای سواری، کامیون، اتوبوس و مینی بوس و اشتغالزایی ۸۰۰ نفر نیازمند سالانه ۱۴ هزار کیلو وات برق، ۹۰۰ هزار متر مکعب آب و ۲۴ میلیون متر مکعب گاز در سال است.

فیض الهی اظهار داشت: از آنجاییکه تکنولوژی و دستگاه های این کارخانه تولید لاستیک خریداری شده پیش بینی ما این است که در صورت فراهم شدن زیرساخت ها ظرف ۴۸ ماه اجرا و تولید آن شروع شود.

وی ابراز امیدواری کرد پس از جانمایی زمین و تامین زیرساخت ها بلافاصله فاز اجرایی طرح آغاز شود.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.