کدخبر : 9190
سه‌شنبه 16 جولای 2019 - 14:11
فاقددیدگاه

برگزاری یک انتخابات سالم، مهمترین اولویت کاری استان در سال جاری است

استاندار ایلام گفت: فرمانداران اصل بی‌طرفی را در ایام پیش، حین و پس از برگزاری انتخابات را رعایت کنند

«قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نشست ستاد انتخابات استان اظهار کرد: فرمانداران نماینده نظام هستند و باید با رفتار درست خود زمینه‌ی ایجاد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند .

وی با تاکید بر این که برگزاری یک انتخابات سالم مهمترین اولویت کاری استان در سال جاری است، تصریح کرد: بطور کلی رعایت ۴ اصل بی طرفی، اجرای صحیح قانون، صیانت از رای مردم و اجرای عدالت باید سرلوحه کار فرمانداران قرار گیرد .

استاندار ایلام با اشاره به اصل قانونمداری در فرایند انتخابات، گفت: فرمانداران با رعایت قانون و تعامل با هیئت های نظارت زمینه یک انتخابات باشکوه در استان را فراهم سازند .

وی رعایت اصل بی طرفی در برگزاری سالم انتخابات را کلیدی خواند و ادامه داد: اجرای عدالت و صیانت از آرای مردم از دیگر وظایف اصلی فرمانداران در برگزاری انتخابات است که این مهم نیز باید در دستور کار آنان قرار گیرد .

سلیمانی دشتکی در ادامه انتخابات را یک امانت مهم در دست مسئولان عنوان کرد و گفت: رای مردم یک امانت است و باید در پاسداشت آن اهتمام جدی داشت .

وی در ادامه از فرمانداران خواست در انتخاب هیئت اجرایی از افراد قانومدار و باتجربه استفاده کنند، و اگر به  جایی برسیم که فرمانداری بد عمل کند، فرماندار موقت و یا نماینده تام الاختیار انتخاب خواهیم کرد .

سلیمانی دشتکی همچنین در نشست با فرمانداران استان با بیان اینکه انقلابی در زیرساخت های استان در حال اتفاق افتادن است، اظهار کرد: روز گذشته در سفر یک هئیت بلندپایه اقتصادی به استان اعتبارات بسیار خوبی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران راه ایلام-مهران، تکمیل بیمارستان ۳۶۷ تختخوبی شهر ایلام و…. تصویب شد.

استاندار ایلام از انجام مقدمات پتروشیمی مهران خبر داد و گفت: در صورت اجرایی این طرح، ۱.۲ میلیارد دلار از طریق صندوق توسعه ملی به این طرح تسهیلات پرداخت می شود.

وی گفت: ۲ آزادراه برای توسعه زیرساخت های ارتباطی در استان در نظرگرفته شده است، آزادراه ایلام-حمیل که در حال اجرایی شدن است و آزادراه پل زال-چیلات دهلران که قرار شده با مشارکت ۸۰۰ میلیارد توماتی چهار بانک، بخش خصوصی و دولت اجرایی شود.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: پتروشیمی با ۶۰۰ میلیون یورو و NGL با ۵۰۰ میلیون دلار  سرمایه گذاری در دهلران، لرزه نگاری ایوان ۶۰۰ میلیارد تومان و پروژه اکتشاف میادین نفتی و گاز در مناطق جنوبی استان با ۱۲۰۰ میلیارد تومان از دیگر اتفاقات خوب استان است  که همگی نوید توسعه برای استان می‌دهد.

وی با اعلام این مطلب که مسئولان به اندازه میزان بودجه و اعتباری که برای استان و دستگاه خود جذب می کنند تشویق می شوند، تصریح کرد:  فرمانداران دنبال تسهیل سرمایه گذاری، پیگیری پروژه ها، رایزنی در سطح ملی برای دریافت اعتبارات باشند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از ۱۵۰۰  میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافته است، افزود: بیش از ۶۲۶ میلیارد تومان از این میزان مربوط به سیل بوده است که این میزان حدود یک و نیم برابر بودجه عمرانی استان در سال ۹۸ است.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.