کدخبر : 10274
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲
فاقددیدگاه

مصادیق نقص فنی خودرو را می‌شناسید؟

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: طرح برخورد با خودروهایی که دارای عیب و نقص فنی و مکانیکی هستند در دستور کار این پلیس قرار گرفته است.

سرهنگ «رضا همتی‌زاده» اظهار کرد: برخی از خودروها فرسوده و از رده خارج و دارای عیب و نقص فنی و دودزا هستند که درصورت شناسایی توسط ماموران از تردد آنها در محورهای مواصلاتی استان جلوگیری شده و با فک پلاک و نصب پلاک تعمیری به تعمیرگاههای مجاز اعزام می شوند و باید رفع نقص شوند.

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: برابر بند الف  ماده ۱۰ قانون رسیدگی به تخلفات، هرگونه نقصان یا تغییر در وضعیت ظاهری ، فنی و استاندارد وسیله نقلیه که موجب کاهش ضریب ایمنی در رانندگی و یا افزایش بیش از حد مجاز آلایندگی، یا آلودگی بیش از حد مجاز صدا و همچنین خروج آن از حالت اولیه کارخانه و استاندارد گردد و احتمال ایجاد خطر یا وقوع تصادف را افزایش دهد جزء موارد نقص فنی محسوب می‌شود.

همتی‌زاده نقص در سامانه روشنایی یا تغییر در میزان نور یا رنگ استاندارد چراغ ها، نقص در سیستم ترمزها ، نداشتن آج لاستیک مناسب در سطح اتکا، برف پاک کن  و سامانه گرمایشی در مواقع بارندگی‌، دودی کردن وسیله نقلیه را از دیگر مصادیق عیب و نقص فنی دانست و به رانندگان توصیه کرد به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه برای خود و دیگران از تردد با چنین خودروهایی خودداری ‌و درصورت نقصان نسبت به رفع عیب و نقص آن اقدام کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.