کدخبر : 14055
دوشنبه 20 سپتامبر 2021 - 8:09
فاقددیدگاه

ایلام رتبه سوم تولید کلزای کشور را کسب کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: در سال زراعی جاری استان ایلام با تولید نزدیک به ۲۱ هزار تن کلزا رتبه سوم تولید کشور را به خود اختصاص داد.

 محمدعلی اقدسی گفت: در سال زراعی جاری استان ایلام با تولید نزدیک به ۲۱ هزار تن کلزا رتبه سوم تولید کشور را به خود اختصاص داد و از نظر تحقق برنامه‌های ابلاغی نیز حائز رتبه دوم کشور شد.

وی افزود: علی‌رغم اینکه در سال زراعی جاری خشک‌ترین سال طی دوره ۵۰ سال گذشته بوده است اما تولید کلزا در استان ایلام نسبت به سال قبل بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: بیش از ۸۰ درصد زراعت کلزا در سال قبل در قالب کشاورزی قراردادی انجام شده است و بهای محصول تولیدی مزارع قراردادی حداکثر ۱۰ روز پس از تحویل محصول به حساب کشاورزان طرف قرارداد واریز شده است.

 اقدسی در ادامه اضافه کرد: برنامه کشت کلزا در سال زراعی جدید را ۱۵ هزار هکتار و با تولید بیش از ۳۰ هزار تن اعلام کرد و نهاده‌های مورد نیاز به میزان کافی در استان تدارک دیده شده است  همچنین در صورت تامین به موقع و مناسب آب در اراضی تحت آبخور سد کرخه این برنامه قابل حصول است.

وی در پایان به کشاورزان کلزا کار استان توصیه کرد؛ که به منظور پیشگیری از خسارت گل جالیز در مزارع کلزا از کشت مکرر این محصول و سایر محصولات میزبان گل جالیز خودداری نمایند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.