کدخبر : 13653
دوشنبه 2 آگوست 2021 - 10:44
فاقددیدگاه

وجود معارضان محلی مهمترین عامل کُندی پروژه کنارگذر “ایوان” است

در سال‌های گذشته به‌منظور سهولت تردد کامیون‌های تجاری و همچنین اتوبوس‌های مسافربری؛ پروژه کنارگذر شهر ایوان در دستور کار مسئولان قرار گرفت اما وجود معارضین محلی عامل کُندی این پروژه است.

به گزارش جامک به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ شهروندان ایوانی سال‌هاست از تردد خودروهای سنگین از داخل شهر به دلیل نبود جاده کمربندی، گلایه‌مند هستند، اما متأسفانه روند اجرای پروژه کنارگذر شهر ایوان طی سال‌های گذشته با کندی پیش می‌رود.

هرچند این پروژه تأثیر بسزایی در کاهش ترافیک شهری دارد، اما متأسفانه به دلیل وجود برخی مشکلات ازجمله معارضین محلی، روند ساخت این پروژه با مشکلاتی مواجه است.

با توجه به قرار گرفتن شهرستان ایوان در مسیر عتبات عالیات، لزوم ایجاد کنارگذر جهت جلوگیری از ورود خودروهای سنگین به داخل شهر از اهمیت بالایی برخوردار بوده و ضروری است مسئولان مربوطه تکمیل این پروژه را در دستور کار قرار دهند تا هرچه سریع‌تر شاهد تحقق یکی از مطالبات به‌حق مردم این شهرستان باشیم.

ایجاد آلودگی صوتی

موسوی یکی از شهروندان ایوانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: تردد کامیون‌های سنگین در مسیرهای منتهی به مناطق مسکونی موجب بروز مشکلات بسیاری برای شهروندان شده است.

وی بابیان این‌که ترددهای شبانه کامیون‌های سنگین علاوه بر ایجاد آلودگی صوتی سبب سلب آسایش برخی از شهروندان می‌شود افزود: از مسئولان مربوط تقاضا داریم روند ساخت کمربندی شهر ایوان را سرعت بخشند تا شاهد رفع مشکلات مذکور باشیم.

احتمال بروز تصادفات

زارعی یکی دیگر از شهروندان ایوانی به تسنیم می‌گوید: تردد کامیون‌های سنگین از خیابان‌های اصلی شهر علاوه بر ایجاد ترافیک، احتمال بروز تصادفات درون‌شهری را افزایش می‌دهد.

وی در ادامه اظهار داشت: عبور کامیون‌های سنگین سبب ایجاد مشکل برای کسبه و بازاریان می‌شود و در ایام منتهی به اربعین ترافیک‌های سنگین در داخل شهر ایوان را به دنبال دارد.

این شهروند خاطرنشان کرد: عبور مسیر جاده‌ها از داخل شهرها بدون شک علاوه بر اینکه باعث بروز مشکلات ترافیکی بسیاری برای شهروندان می‌شود، تبعات منفی بسیاری ازجمله تصادفات ناگوار را در پی دارد.

حل مشکل معارضین پروژه

عبدالله بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: پروژه احداث کنارگذر شهر ایوان طی سال‌های گذشته به دلیل وجود معارضین محلی به‌کندی انجام می‌شد و این مشکل سبب توقف عملیات تکمیل پروژه در برخی زمان‌ها شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام بابیان این‌که با رایزنی‌های انجام‌شده با کشاورزان منطقه و همچنین مراجع قضایی مطالبات معارضان محلی و کشاورزان محدوده پروژه مذکور در حال پرداخت است افزود: با حل مشکلات، به‌زودی شاهد تسریع درروند اجرای این پروژه هستیم.

بهادری در ادامه اظهار داشت: کنارگذر شهرستان ایوان به طول ۹ کیلومتر تأثیر بسزایی در رفع گره‌های ترافیکی شهر ایوان به‌ویژه در ایام منتهی به اربعین خواهد داشت.

کاهش ترافیک شهری

مدیر راه و شهرسازی شهرستان ایوان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم بابیان این‌که پروژه کنارگذر شهر ایوان بهمن‌ماه ۹۷ کلنگ زنی شده است اظهار داشت: برای پروژه مذکور بالغ‌بر ۴۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاک‌برداری و خاک‌ریزی انجام می‌شود.

علی امجدی در پایان بابیان این‌که اجرای پروژه کنارگذر شهر ایوان تأثیر بسزایی در کاهش ترافیک شهری دارد، گفت: انجام این پروژه شرق و غرب شهر ایوان را به هم متصل می‌کند.

بی‌شک ساخت کنارگذر شهر ایوان که یکی از مطالبات اصلی شهروندان است، علاوه بر این‌که موجب زیبایی خیابان‌ها می‌شود، افزایش امنیت و کاهش ترافیک‌ و تصادفات شهری را به دنبال دارد و ضروری است مسئولان مربوطه جهت تکمیل این پروژه و تسریع درروند ساخت آن اقدامات لازم را انجام دهند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.