کدخبر : 13611
یکشنبه 25 جولای 2021 - 8:47
فاقددیدگاه
معاون اقتصادی استانداری ایلام:

ثبات نسبی بر بازار مرغ ایلام /تاکید بر تعطیلی کشتار غیر مجاز مرغ

در استان‌های دیگر اتحادیه های مرغداران پیگیر دریافت جوجه ریزی و نرخ های تعیین شده هستند، ضرورت دارد در استان نیز این ساز و کار فراهم اید.

به گزارش جامک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، جهانگیر رستمزاد در نشست ستاد تنظیم بازار استان با تشکر از همه عواملی که در فرایند تولید مرغ در استان دخیل هستند، اظهار داشت:
با برنامه‌ریزی انجام شده، مدیریت، همفکری و همراهی همه دستگاهها چالش خاصی در حوزه عرضه مرغ در بازار وجود ندارد.
وی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی جوجه ریزی نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: طبق برنامه ریزی بعمل امده، توزیع مرغ در ماههای اینده نه تنها نیاز استان را تامین می کند، بلکه می توان مازاد آنرا نیزبه استانهای همجوار صادر کرد.
معاون اقتصادی استاندار با تاکید بر پلمپ و جلوگیری از کشتار های غیر مجاز مرغ در استان، از دامپزشکی استان خواست برابر قوانین و مقررات نسبت به جمع آوری مکان‌هایی که افراد اقدام به زنده فروشی مرغ می‌کنند اقدام نماید.
وی با تاکید بر اینکه مزارع جوجه ریزی باید با قیمت مصوب مرغداری ها را تامین کنند، گفت: در استان‌های دیگر اتحادیه های مرغداران پیگیر دریافت جوجه ریزی و نرخ های تعیین شده هستند، ضرورت دارد در استان نیز این ساز و کار فراهم اید.
جهانگیر رستمزاد با بیان اینکه ارسال هرگونه مرغ کشتار روز به خارج استان تا ۱۵ مرداد ممنوع است، گفت: دستگاههای متولی، بازرسی و نظارت در این زمینه اقدامات لازم را بعمل می آورند.
وی در پایان با اشاره به ذخیره کالاهای اساسی و تشکر از تعامل و همراهی انبار داران گفت: خوشبختانه در ذخیره کالاهای استراتژیک و اساسی در استان هیچ مشکل و کمبودی وجود ندارد و مرغ و گوشت منجمد، گندم، شکر ، برنج و.. به مقدار کافی ذخیره سازی شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.