کدخبر : 13241
یکشنبه 13 ژوئن 2021 - 9:07
فاقددیدگاه
محمد کریمیان:

در انتخابات پیش رو، روی همه پروتکل‌های بهداشتی نظارت می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان این اراده را دارد که در انتخابات پیش رو؛ روی همه پروتکل‌های بهداشتی نظارت داشته باشد،گفت:قطعا مردم با حضور حداکثری و مشارکت بالا در این انتخابات شرکت خواهند کرد و تکلیف شرعی و ملی خود را در این راستا ادا خواهند نمود.

جامک: محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام درهفتاد و سومین جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا ،افزود:این مجموعه وظیفه خود می‌داند که شرایط را به‌خاطر پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نظارت و کنترل نماید که در این راستا نیروهای مربوطه در دانشگاه برای نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در انتخابات مشخص شده‌اند و حتی برای افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند، شعب خاصی در نظر گرفته‌شده که تردد کمتری در آنان انجام گیرد.

وی اظهار داشت:در فضای انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا قرار داریم. ما تجربه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را در ایام شیوع بیماری کرونا داریم که مشارکت مردم در سطح بالایی انجام گرفت و خوشبختانه به‌لحاظ شیوع این بیماری در عرصه انتخابات مشکلی نداشتیم.

وی ادامه داد:مردم شریف استان دعوت می‌کنم که در انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا حضوری حداکثری داشته باشند و برگ زرینی دیگر بر دفتر افتخارات نظام جمهوری اسلامی اضافه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد:در این هفته دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان شهدای دهلران با پیگیری‌های دانشگاه و حمایت های استاندار و نماینده حوزه جنوب استان در مجلس شورای اسلامی نصب شده و ان شاء الله پس از استقرار و راه اندازی در خدمت مردم شریف این دیار قرار خواهد گرفت.

دکتر کریمیان خاطرنشان کرد:در استان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد ۳۹ هزارو ۳۴۵ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه تعداد ۷۹۶ نفر از هم استانی‌هایمان نیز جان خود را از دست داده اند. همچنین در حال حاضر تعداد ۷۷ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد ۳۸ هزارو ۲۹۰ مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت:به لحاظ روند کلی کووید ۱۹ در استان اردیبهشت ماه تعداد ۱۹ هزارو ۶۱ مورد از افراد مشکوک به کرونا نمونه‌گیری شده که از این رقم تعداد۴ هزارو ۵۰۴ مورد مثبت اعلام‌شده و تعداد یکهزارو ۳۸۸ نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری‌شده و متأسفانه تعداد ۶۲ نفر از هم استانی‌هایمان به واسطه ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

کریمیان افزود:از ابتدای خرداد ماه تا امروز نیز تعداد ۷ هزارو ۶۴۳ مورد از افراد مشکوک به کرونا نمونه‌گیری شده که از این رقم تعداد یکهزارو ۴۴ مورد مثبت اعلام‌شده و تعداد ۴۴۵ نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری‌شده و متأسفانه تعداد ۲۰ نفر از هم استانی‌هایمان به واسطه ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

وی اظهار داشت:وضعیت مقایسه دو هفته اخیر  موارد بستری، ابتلاء و فوتی؛ موارد مبتلا ۲۸ درصد کاهش، موارد بستری ۹ درصد افزایش و فوتی نیز ۱۰۰ درصد کاهش یافته است.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.