کدخبر : 13179
سه‌شنبه 8 ژوئن 2021 - 7:43
فاقددیدگاه
رئیس مجلس شورای اسلامی؛

مانع بین مردم و کارگزاران حرام شرعی است

رئیس مجلس گفت: اگر مانعی بین مردم و کارگزاران باشد این در فقه حرام شرعی است،ما بعد از اینکه در مجلس شروع به کار کردیم تنها نماینده‌ی حوزه انتخابیه نیستیم بلکه نماینده کل مردم ایران شده‌ایم.

جامک: «محمدباقر قالیباف» جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی در استان ایلام اظهار کرد: مردم ایلام برای اسلام و انقلاب اسلامی و برای عزت ایران سنگ تمام گذاشتند و ما مسئولان وظیفه داریم ایثارگری های مردم شهید پرور ایلام را جبران کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در مکتب امام و باورهای انقلاب اسلامی مردم نقش بی بدیلی را در اداره، وحدت،پیشرفت و در همه زمینه ها دارند، گفت: اگر امروزه در برخی موضوعات کشور مانند موضوعات اقتصادی کمی و کاستی داریم ریشه در این دارد که ما مانع حضور مردم در این عرصه ها شدیم و بخش عمده آسیب های کشور ما ریشه در همین موضوع دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدوارم با مدیریت درست و اصلاح های ساختاری بتوانیم از حضور مردم استفاده کنیم، گفت: در شروع سفرهای استانی مجلس یازدهم افرادی نقدهایی بر آن داشتند اما ما باور داشتیم یکی از راه های حل مشکلات رابطه بین مردم و کارگزاران نظام است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ بهانه‌ و هیچ موضوعی نباید باعث حجاب بین کارگزاران و مردم شود، تصریح کرد: اگر مانعی بین مردم و کارگزاران باشد این در فقه حرام شرعی است،ما بعد از اینکه در مجلس شروع به کار کردیم تنها نماینده‌ی حوزه انتخابیه نیستیم بلکه نماینده کل مردم ایران شده‌ایم.

قالیباف با تاکید بر اینکه اگر در بخش‌هایی توانایی حل مشکلات مردم را نداریم حداقل باید درد دل های آنها را بشنویم، تصریح کرد: نظارت های میدانی از استان‌ها زنجیره‌ای از اتفاقات و مسائل است که ابتدا با بررسی مشکلات استان آغاز و سپس برای تکمیل زنجیره حضور پیدا می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در استان ایلام قبل از نظارت میدانی بررسی های لازم انجام شد و به همین سبب در بودجه ۱۴۰۰ اعتبارات خوبی برای محرومیت زدایی ایلام در نظر گرفته شد، ادامه داد: بعد از پایان این نظارت میدانی،تازه شروع کارهای ماست و تصمیم‌هایی که در این نظارت میدانی در استان ایلام قطعی می شود تا ۲ هفته دیگر در سایت رسمی منتشر می شود تا مردم پیگیری و مطالبه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استان ایلام دارای فرصت های بزرگی مانند حوزه انرژی، کشاورزی و توریستی است، این استان به حق لقب سرزمین خادمین حسینی را دارد، جای سوال است که با این مقدار از ویژگی‌های منحصر به فرد ، چرا در ایلام سرمایه‌گذاری های بزرگ صورت نمی‌گیرد.

قالیباف ادامه داد: یکی از دلایل غفلت از ظرفیت‌های موجود، ساختار موجود است و ما دنبال اصلاح ساختاری هستیم.

وی با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام که هزینه ساز هستند را باید پیگیری و به اتمام رساند و پروژه‌های جدید مانند بحث ریلی و جاده های استان را شروع کرد، ادامه داد:برای پروژه سد کنجان چم اعتبار لازم را در بودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفتیم و در کل کشور برای محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در روستاها اعتباراتی را در نظر گرفتیم، ما مصمم هستیم در برنامه هفتم توسعه، تحول جدی در استان های محروم که ایلام یکی از آنهاست برای افزایش سرانه درآمد استان رقم بزنیم.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.