کدخبر : 13012
شنبه 22 می 2021 - 22:00
فاقددیدگاه
دادستان ایلام در دیدار با جمعی از فعالان رسانه ای:

قلم خبرنگار باید منتقد باشد نه مخرّب

دادستان ایلام در نشست تعاملی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رئیس و اعضای خانه مطبوعات و رسانه‌ها استان ایلام و جمعی از خبرنگاران رسانه‌های استان، اظهار کرد: رعایت حق الناس در حوزه کار رسانه با اهمیت بوده و در کار رسانه‌ای لازم است حوزه های عمومی جامعه و خصوصی افراد مد نظر قرار گرفته و نوشتار از حالت نقد منصفانه وارد تخریب و ایجاد ناامیدی نشود.

به گزارش جامک؛ «افشار خسروی‌زاد» اضافه کرد: رسانه در اختیار صفحه شخصی نیست که فرد اجازه داشته باشد هر دلنوشته و یا مطالبی که به ذهنش می رسد منتشر نماید. وی افزود: رسانه متعلق به همه مخاطبین بوده و بایستی رعایت قانون و احترام به حقوق جامعه به عنوان یک اصل و منشور فعالیت حرفه ای سرلوحه کار قرار گیرد.  

دادستان ایلام ادامه داد: رسانه‌ها یکی از مهمترین بخش‌ها برای احقاق حقوق مردم هستند و دادستانی از ظرفیت‌ رسانه‌ها برای حل مسائل و مشکلات مردم استفاده خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: دادستانی به طور جدی مسئله حقوق عامه را پیگیری می‌کند و افزود: تاکنون ۷۰ درصد مصوبات حقوق عامه در دادستانی ایلام در مسائل مختلف از جمله رفع موانع تولید، اشتغال و…اجرایی شده است.

خسروی زاد افزود: هدف از اطلاع رسانی مصوبات حقوق عامه، ایجاد رضایت مندی، امیدواری به مردم و آگاه سازی بوده مردم بدانند حتماً دادستانی مسائل و مشکلات آنها را پایش و پیگیری می‌کند.

دادستان ایلام با اشاره به انتخابات ۱۴۰۰ و تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اهمیت این رویداد مهم گفت: رسانه‌ها همواره در برگزاری انتخابات پرشور تاثیرگذار بوده و در شرایط حساس کنونی باید به گونه‌ای عمل شود که علاوه بر رعایت کامل قانون و اخلاق، با تمام توان زمینه مشارکت گسترده مردم فراهم گردد.

این مقام قضائی بر ضرورت هوشیاری بیشتر رسانه‌ها و نخبگان در شرایط کنونی تاکید و تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران طی ۴۳ سال گذشته بیش از ۴۰ انتخابات برگزار کرده که نشان از اهمیت حضور مردم در انتخابات دارد.

وی گفت: دشمنان مثل انتخابات قبلی دنبال مایوس کردن مردم هستند اما به فضل خداوند و با درایت و هوشیاری مردم، این بار هم در اجرای نقشه های خود ناکام خواهند شد. همچنین تشویش اذهان عمومی خط قرمز دادستانی بوده و لازم است رسانه‌ها در راستای منافع ملی گام بردارند و از انعکاس هرگونه اخباری که مخل نظم و امنیت جامعه است، خودداری کنند.

در ابتدای این جلسه، عمران خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد و اسلامی، سرهنگ جمالی رئیس پلیس فتا و شهبازی رئیس خانه مطبوعات و رسانه استان و نیز  تعدادی از اصحاب رسانه با بیان دیدگاه‌های خود خواستار توجه جدی به حقوق رسانه ها، اجرای دقیق قانون و تعامل و هم اندیشی بیشتر شدند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.