کدخبر : 12916
دوشنبه 10 می 2021 - 8:37
فاقددیدگاه
در دیدار با دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری مطرح شد:

تاکید نمایندگان استان ایلام بر راه‌اندازی اصولی منطقه آزاد تجاری مهران

نمایندگان مردم شریف استان ایلام با حمیدرضا مومنی، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی دیدار کردند و دغدغه‌ها و مطالبات مردم استان ایلام در خصوص راه‌اندازی درست و اصولی منطقه آزاد تجاری مهران را مطرح کردند.

به گزارش جامک؛ “علی‌اکبر بسطامی”، نماینده مردم استان ایلام در مجلس در این دیدار ضمن تاکید بر لزوم دقت جهت جلوگیری از تکرار انحرافات ایجاد شده در دیگر مناطق آزاد در منطقه آزاد مهران، به دارا بودن پیوست فرهنگی و قرابت‌های زیاد بین مرز مهران و مناطق مجاورش در کشور عراق اشاره کرد و گفت: بنا به خصوصیت صادرات‌محور بودن منطقه آزاد تجاری مهران، برای جذب سرمایه‌گذار خارجی، رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار در استان باید تلاش کنیم.

“سارا فلاحی” دیگر نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از برآورده شدن یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم استان ایلام و شهرستان مهران، گفت: تصویب منطقه آزاد تجاری مهران خیلی موفقیت مهمی است اما حفظ این موفقیت بسیار مهم‌تر است. وی گفت: ما نمایندگان استان نمی‌خواهیم این منطقه آزاد تجاری به عنوان یکی از پیشران‌های توسعه استان، به سرنوشت دیگر مناطق آزاد کشور دچار شود که دارای مشکلاتی هستند.

فلاحی ضمن تاکید بر احداث هر چه سریع‌تر زیرساخت‌های لازم منطقه آزاد تجاری مهران،افزود: مردم استان ایلام به این منطقه آزاد تجاری امید بسته‌اند و ما نمایندگان مردم نمی‌خواهیم که این منطقه آزاد به یک رانت برای سودجویی یک عده خاص تبدیل شود و نباید این حق مردم ایثارگر استان ایلام و شهرستان مهران توسط یک عده مصادره شود.

“بهزاد علیزاده” نیز در این دیدار، ضمن تاکید بر گذاشتن صحیح سنگ بنای منطقه آزاد تجاری مهران، خواستار پیگیری دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در خصوص تصویب و ایجاد منطقه ویژه دهلران با توجه به ظرفیت‌های خوب این شهرستان مرزی شد.

در پایان؛ دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی نیز در این دیدار گفت: برای دبیرخانه شورای عالی پذیرفته نیست که مناطق آزاد نسل جدید دارای همان معضلات و مشکلات مناطق آزاد ایران در گذشته باشند و در این راه باید مجلس در اصلاح قوانین کمک کند.

حمیدرضا مومنی افزود: پس از تصویب منطقه آزاد تجاری مهران راه‌اندازی آن باید طی حداکثر یک سال انجام بگیرد که شامل تدوین اساسنامه، تدوین طرح جامع و نقشه راه، طرح‌ریزی ساختار مالی و انسانی، روش‌ها و رویه‌ها و… است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی ضمن تاکید بر فراقوه‌ای بودن مناطق آزاد، در خصوص احداث زیرساخت‌های منطقه آزاد مهران، اظهار داشت: تا رسیدن منطقه آزاد به درآمدزایی و تأمین زیرساخت‌های خودش، زمان زیادی لازم است و در این مدت بایستی برای موفقیت منطقه آزاد تجاری مهران و تامین منابع پایدار آن، با دولت مذاکره جدی داشته و مجلس، قوه قضاییه و دستگاه‌های نظامی و امنیتی نیز کمک کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.