کدخبر : 11141
یکشنبه 2 آگوست 2020 - 8:01
فاقددیدگاه

۳۶۰ میلیارد ریال برای توسعه فرودگاه ایلام سرمایه‌گذاری شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: ۳۶۰ میلیارد ریال در طول ۳۰ ماه گذشته برای توسعه فرودگاه شهدای ایلام سرمایه‌گذاری شده است.

احمد کرمی روز شنبه اظهار داشت: فرودگاه شهدای ایلام سال ۱۳۷۵ با یک پرواز در هفته فعالیت خود را آغاز کرد که این تعداد امروز به ۷۰ سورتی در قالب بیش از ۳۰ پرواز در مسیر هوایی ایلام – تهران توسط شرکت‌های آسمان، ماهان، ایران‌ایر و زاگرس افزایش یافته است.

وی افزود: فرودگاه شهدای ایلام از مهم‌ترین باندهای پروازی غرب کشور بوده و در شرایط کنونی به عنوان دومین فرودگاه پرتردد غرب ایران محسوب می‌شود.

ترمینال بین‌المللی فرودگاه شهدای ایلام امسال افتتاح می‌شود

معاون استاندار ایلام یکی از مهم‌ترین پروژه های در دست اجرا برای توسعه فرودگاه شهدای ایلام را احداث ترمینال جدید این فرودگاه با وسعت ۶ هزار مترمربع برشمرد و یادآور شد: ترمینال بین‌المللی فرودگاه شهدای ایلام با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال حدود ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا پایان امسال افتتاح شود.

کرمی بهسازی ترمینال قدیمی و ساختمان‌های جانبی اداری و مهمانسرای فرودگاه را از دیگر برنامه‌های در دست اجرا عنوان کرد و گفت: ۵۰ میلیارد ریال نیز برای این موارد تاکنون هزینه شده است.

سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی برای پروژه پدافند غیرعامل فرودگاه ایلام

وی اضافه کرد: پروژه پدافند غیرعامل شامل عملیات نصب دستگاه کمک ناوبری و خرید دستگاه‌های جدید با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در فرودگاه شهدای ایلام اجرا شده است.

معاون عمرانی استاندار ایلام یکی دیگر از پروژه‌های در دست ساخت فرودگاه شهدای ایلام را احداث موتورخانه مرکزی فرودگاه با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: توسعه پارکینگ‌های شخصی، عمومی و تاکسی نیز با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

کرمی گفت: ۸۰ میلیارد ریال برای بروز کردن سیستم‌ها و خودروهای آتش‌نشانی و نجات فرودگاه هزینه شده و در مجموع طی ۳۰ ماه گذشته افزون بر ۳۶۰ میلیارد ریال برای توسعه امکانات و تجهیزات فرودگاه شهدای ایلام از سوی دولت پرداخت شده است.

فرودگاه شهدای ایلام با طول باند ۳.۲۰۰ مترمربع و عرض ۴۵+۱۵ متر سال ۱۳۹۵ از فرودگاه داخلی به بین‌المللی ارتقا یافت و هواپیماهای نیمه سنگین امکان نشست و برخاست در این فرودگاه را دارند.

سال گذشته ۲ هزار و ۷۲۸ سورتی پرواز در فرودگاه شهدای ایلام انجام و ۲۰۸ هزار و ۸۲۲ مسافر و یک هزار و ۴۰۰ تن بار جابجا شد. /ایرنا

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.