کدخبر : 9814
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
فاقددیدگاه

ایلام قدم‌های اول اتصال به صنعت جهانی را برداشته است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: صنعت استان ایلام قدم‌های اول برای وصل شدن به صنعت جهانی را برداشته و در پنج حلقه نیز متصل شده است.

یاراله نصیری روز شنبه در نشست آغاز بهره‌برداری از خدمات سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار (سککوک) اظهار داشت: با توجه به دغدغه شرکت شهرک‌های صنعتی در خصوص حمایت از بنگاه‌های کوچک و بزرگ باید به یاری صنایع کوچک شتافت.

وی افزود: صنایع بزرگ و متوسط که دارای تکنولوژی و توانایی تولید در منطقه هستند به چرخه تولید استان اضافه شوند و نوید وصل شدن به کسب و کار جهانی را بدنبال داشته باشد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام با بیان اینکه سامانه سککوک برای شناسایی خلاءها و نقاط قوت در صنعت کشور بسیار مفید است، گفت: حلقه‌های مفقوده بی‌شماری در کسب و کار وجود دارد که شاید صنعتگران از آن اطلاعی ندارند و این سامانه فرصتی برای استفاده دارندگان و مدیران بنگاه‌ها است.

نصیری اظهار داشت: تامین ماشین‌آلات، حلقه‌های تامین مالی، مشاوره بازار و تجارت باید در سامانه سککوک بارگذاری و برای استفاده صنعتگران به اشتراک گذاشته شود.

وی افزود: استان ایلام در بحث بازاریابی خلا اساسی دارد که یک ضعف مزمن در کسب و کار است و با ورود افراد هوشمند و تحصیلکرده به حلقه‌های صنعت امیدواریم این نقاط ضعف رفع شوند.

نصیری با بیان اینکه مشکلاتی در حوزه حمل و نقل وجود دارد، گفت: ایلام به دلیل قرار گرفتن در حاشیه جغرافیایی و نبودن راه‌آهن و همچنین حجم چند برابری بار وارداتی نسبت به بار خروجی دارای مشکلاتی است و باعث کاهش انگیزه صنعتگران شده است.

به گفته وی، افرادی که در صدد ایجاد کسب و کار هستند باید بتوانند از ماشین‌آلات مدرن در حوزه کاری خود استفاده کنند.

نصیری یادآور شد: راه‌اندازی این سامانه به شناسایی تولیدکنندگان، تامین مالی و حلقه‌های تولید کمک می‌کند و اگر بطور کامل اطلاع‌رسانی شود می‌توان در شرایط تحریم فعلی از ظرفیت آن استفاده کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.