کدخبر : 9751
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۷:۵۵
فاقددیدگاه

۱۰ هزار نفر امنیت زائران در مهران را تامین کردند

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: ۱۰ هزار نفر برای تامین امنیت زائران در مهران بکارگیری شدند و حتی یک مورد سرقت خودرو و مشکل امنیتی در ایام اربعین در این استان رخ نداد.

به گزارش جامک به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ایلام، سردار نورعلی یاری اظهار داشت: نیروی انتظامی با بیش از ۱۰ هزار نفر از استان ایلام و ۱۲ استان معین کشور تامین نظم و امنیت زائران را بر عهده داشتند و هیچ‌گونه مورد امنیتی در استان مشاهده نشد.

وی یادآور شد: با وجود افزایش ۶۵ درصدی ورود خودروهای شخصی به مهران با تلاش نیروی انتظامی استان همه خودروها به زائران تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه به صورت جزئی وسایل داخل چند خودرو به سرقت رفت که نسبت به سال‌های گذشته بسیار ناچیز است، افزود: بیش از ۲۰۰ هزار خودرو در مهران و در پارکینگ‌های اربعین و سطح شهر پارک شدند.

سردار یاری به دستگیری ۲ باند غیربومی سرقت موبایل در مهران اشاره کرد و گفت: ۲ مورد کیف قاپی نیز در مساجد مهران رخ داد که در سریع‌ترین زمان شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از تاریخ دهم مهرماه تاکنون در مهران مستقر است، افزود: ۸۰ درصد تصادفات رانندگی ناشی از خطای انسانی و خستگی و خواب‌آلودگی بوده است.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته‌اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

در اربعین امسال افزون بر سه میلیون و ۷۰۰ هزار زائر از مرز مهران تردد کردند.

Print Friendly, PDF & Email
امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.